Wpis z mikrobloga

Proszę Was o komentarz co byście wybrali.
+/- za 10 lat jak już bedę starym dziadem po 40 planuję przejsc na "emeryturę" 250m2 dom w #niemcy planuję przeznaczyc na mieszkania pracownicze dla 10 osob po 250€ od łebka. Gowniak pojdzie na swoje i bedzie dogladał interesu a my z żoną albo kamper i zwiedzanie świata, każdy dzien w innym miejscu ALBO
Od dłuższego czasu chodzi mi po glowie maly parterowy domek na wybrzeżu #hiszpania #portugalia. Chillować sobie,uprawiać pomidory i oliwki,od czasu do czasu wynająć pokój turystom. Mamy tutaj Mireczków z tych krajów? Jak koszty i ogolnie życie? Wszystko ma swoje plusy i minusy.Co byście wybrali?

#kiciochpyta

Wczesna emerytura

  • Kamper 40.0% (16)
  • Hiszpania 30.0% (12)
  • Portugalia 30.0% (12)

Oddanych głosów: 40

  • 9
W Pt niby importowani emeryci są zwolnieni z podatku, ale musiałabym poszukać oficjalnego źródła, czy to rzeczywiście prawda. Poza tym ładniej niż w Hiszpanii, ale paliwo i zakupy o wiele droższe... Najlepiej by Ci było się gdzieś w okolicach Ayamonte ulokować, żeby czerpać zalety i z Andaluzji i z Algarve :D - ja bym tak chyba zrobiła ;)
@fajnypierozek: Ja bym wybrał domek, kamper brzmi fajnie jak sie jest młodym, ale czym człowiek starszy tym bardziej jest sie przyzwyczajonym do wygodnego lozka, możliwości wzięcia prysznica z ciepła woda itp xd

No i sam obecnie siedze w Hiszpanii, ceny w marketach nie zabijają ( ͡° ͜ʖ ͡°)