Wpis z mikrobloga

Hej,

Posiadam a właściwe posiadają moi rodzice laptopa hp 6730 i zauważyłem, ze podczas pracy w Windows taktowanie spada na stałe do około 0,87 GHz. Nie muszę wspominać, ze laptop wtedy ledwo zipie. Przywracałem już bios do ustawień fabrycznych, ale nie zauważyłem poprawy. Jakieś pomysły? Co może być sprawca takiego działania urządzenia?

#komputery #pcmasterrace #laptopy #naprawalaptopow
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@aspk: może throttling. Po takim czasie mogły wyschnąć termopady i nie oddaje ciepła. Pasta to samo. Sprawdź temperatury. Ewentualnie jak masz pendrive, to pobierz jakieś liveusb z linuksem i zobacz czy tam też jest ten problem. No ale najpierw sprawdź temperatury.
  • Odpowiedz
via Zakop
  • 0
@cysiekw: o ty faktycznie odłączyłem zasilanie sieciowe i laptop ruszył na 2ghz od ręki... tylko co teraz pracować zawsze na baterii pozostanie?
  • Odpowiedz
@aspk: nie naprawić zasilacz a dokładnie masz raczej problem z kablem gdyż : brakuje 5v na centralnym pinie we wtyczce, masz dwie opcje wymiana zasilacza lub przylutowanie kabla
  • Odpowiedz
@L3gion: niby tak ale sprawne 2 z 3 linii ;) jeszcze jest dirtyhack, trottlestop można nim wymusić pod windowsem ominiecie tego "ficzera". Ja tam wymieniam kabel niestety brzydko bo trzeba pruć zasilacz bo to zgrzane ale zawsze to 7-8 zł za kabel zamiast 50-60 pln za zamiennik psu
  • Odpowiedz
@aspk: @cysiekw: Inna opcja to poszukać w dokumentacji HP modelów zasilacza i po tej nazwie szukać na Allegro. Oryginały poleasingowe do starszych modeli chodzą nawet za 10-20 zł, kiedyś tak trafiłem oryginał IBM pewnie z 20 letni i śmiga, nie to co nowe zamienniki ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz