Wpis z mikrobloga

Cześć, rozglądam się za prostym kolbowym ekspresem do kawy w cenie do 250zł. Niestety na mojej kuchence nie jestem w stanie zrobić dobrej powtarzalnej kawy w kawiarce więc pozostaje mi pić rozpuszczalną bądź wcale.
Widzę że w lidlu można wyhaczyć coś takiego:

Silvercrest 1100 B3
-15bar
-1100W
- 2 sitka, spienianie
-dodatkowo ma być promka na 170zł

Czy ktoś ma taki i jest w stanie coś o nim powiedzieć?

#ekspresdokawy #kawa
  • 15
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@brasi24: Nie słuchaj ich. Jeżeli stać cię na taki to ci podziała. Jak będziesz chciał coś droższego, to sobie kupisz później.

Widzę że zaczyna się tu zbierać śmietanka z elektrody więc temat zamykam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kulek1981 właśnie widziałem wczoraj kolbowy delonghi za 600zl i się zastanawiałem czy to gadanie o tym, że ekspresy zaczynają się od 1500 to elektrodowe #!$%@? czy serio jest w tej kwestii jakąś magiczne tajemnica. Przecież tu chodzi o podgrzanie wody i wytworzenie odpowiedniego ciśnienia...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@neo_vir: Z doświadczenia gościa, co rozkłada ekspresy i rozumie jak działają - nawet tani ekspres na pompce ulka, może dać do 18 barów, bo taka jest konstrukcja tych pompek. Jeżeli do tego masz dobrą grzałkę, nic nie stoi na przeszkodzie, by ekspres zrobił książkowe espresso. Reszta zależy od młynka, by mielił w miarę równo, na chłodno i bez pyłu.
Jeżeli nie wyznajesz kawavoodoo lub nie jesteś baristą w warszawie, nie
  • Odpowiedz
@Kulek1981 a to ciekawe... W jakim sensie jako pierwsza? Chodzi o te konstrukcje tego tego co w kolbie siedzi? Że tam jakieś podwójne dno jest i stąd się crema bierze? Gdzieś czytałem że to taka udawana crema...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@neo_vir: Historycznie. Założyciel Gaggia jako pierwszy stworzył wysoko ciśnieniowy ekspres i uzyskał cremę. Crema to tylko rozprężony dwutlenek węgla, rozpuszczony w kawie, ale jego wypłukanie z ziaren, możliwe jest dopiero koło 9 barów.
  • Odpowiedz
@Kulek1981 aaa no tak :) a coś na temat samego dnia delonghi masz do powiedzenia? Z tych dwóch ładniej mi wygląda właśnie delonghi ale jeśli marka nie jest godna zaufania...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@neo_vir: Oba powinny dobrze działać, technologia jest już dobrze znana. Niemniej większą wiedzę mam na tematy automatów, a kolbowe to ich okrojone wersje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz