Wpis z mikrobloga

Cześć, dostałem się na informatykę na WIET, jednak wciąż mam wątpliwości, czy jednak nie wybrać "zwykłej" informatyki na UJ (TCS odpada, bo zaczynam programowanie praktycznie od zera). Od WIETu odstraszają mnie trochę przedmioty techniczne(elektronika, z fizyką nie mam większych problemów), z kolei słyszałem,że na UJ jest więcej teorii niż praktyki. Proszę o opinie na temat tych dwóch wydziałów i uzasadnienie
#agh #uj #informatyka

Informatyka

  • WIET AGH 75.5% (40)
  • "zwykła" UJ 24.5% (13)

Oddanych głosów: 53

  • 24
Na zwykłą UJ nie w porównaniu do AGH, ale jak byś miał możliwość UJ TCS, to już taaaaaaak


@Tomek_MVP: wg mnie mylisz się z takim faworyzowaniem AGHu (oczywiście bierzemy pod uwagę jedynie informatykę na WIET). Wg mnie poziom jest bardzo podobny, obie ścieżki różnią się podejściem uczelni (więcej matematyki vs fizyka i trochę elektroniki).

No ale zgadzamy się, że TCS to top w Krakowie i ani zwykła UJ, ani AGH nie
@tagtak: Owszem, masz rację, zależy jak do tego podejdziemy, TCS jest najlepszą infą w Krakowie, ALE jak mówimy że chcemy informatykę bardziej teoretyczną, więc śmiem twierdzić że jeżeli chcemy troszkę bardziej praktycznej to WIET, nikomu nie ujmuje tylko obie te 2 różnią się. Zatem: 1. UJ TCS/AGH WIET 2. UJ „zwykła” i reszta AGHowska. stosowane itd.
@Tomek_MVP: to prawda, wszystko jest zależne od podejścia. Dla przyszłych programistów wybór czy AGH WIET czy 'zwykła' infa UJ jest trochę obojętny - oba podejścia mogą się sprawdzić w programowaniu, a i tak wiele rzeczy trzeba przerabiać samodzielnie w domu.
Zgadzam się, że jeśli ktoś chce podjąć się innej dziedziny informatyki, to podejście bardziej inżynierskie może być lepsze.