Wpis z mikrobloga

@nat20: momentami tak, ale jak się nie będziesz #!$%@?ł to jest spoko. Na plus pracy i zaocznych jest to że doświadczenie z pracy leci na równi ze studiami i jak skończysz studia to zawsze 2-3 lata w pracy już będziesz miał
  • Odpowiedz
@nat20: nwm czemu tutaj wszyscy polecają koźmina, ale tam generalnie tylko debile idą co nie dostali się na sgh/wne, a mają starych biznesmenów co każą im iść na studia, w liceum śmialiśmy się że jak #!$%@? matury to będziemy musieli do koźmina iść xD
  • Odpowiedz
@misioneos: Dostałam się na WNE i koźmina i poszłam na koźmina ¯\_(ツ)_/¯ poziom nauczania jest świetny, uczelnia jest bardzo pro-studencka, duży nacisk na praktykę i zdobywanie konkretnej wiedzy, a nie wkuwanie formułek jak to jest u znajomych na wne.
  • Odpowiedz
@misioneos: No jak widać co człowiek to inna opinia ;) Ja w każdym razie sobie alk bardzo chwalę, zwłaszcza licencjat, magisterka mam wrażenie jest jakoś bardziej przegadana, ale to ponoć częsta sprawa na uczelniach. Z mojego doświadczenia studenci alk stoją na gorszej pozycji w stosunku do studentów uw i sgh jeżeli chodzi o znajomość matematyki i zaawansowanej makro i mikroekonomii, ale są do przodu w praktycznych aspektach, z analizą, obsługą
  • Odpowiedz
@Oastry: akurat rankingi to można o kant dupy potłuc, mając dobre wyniki matur od razu wybierasz sgh/wne, koźmin ma automatycznie dużo punktów bo jest mniejszy stosunek studentów do pracowników oraz dużo osób ma na start duże zarobki bo praca w rodzinie
@pianinka ja to bardziej słyszałem że to dopiero studia drugiego stopnia czy podyplomówki słyną wyższą jakością, a wcześniej to już tak średnio
  • Odpowiedz
@misioneos: Podyplomówki może tak, mi się mój kierunek na drugim stopniu nie podoba i czuję, że marnuję czas, uczelnia poszła z nauczeniem w totalnie innym kierunku niż ja chciałam się rozwijać i 90% przedmiotów mnie nie interesuje, a że płacę za to sporą kasę to mnie to drażni. Licencjat robiłam równolegle na innym kierunku na UW i była przepaść w stosunku do koźmina, na alk świetni, pomocni wykładowcy, którzy oprócz
  • Odpowiedz
mając dobre wyniki matur od razu wybierasz sgh/wne


@misioneos: potrzebne źródło. A rankingi mają trochę więcej kryteriów, dopiero jak SGH przestało być najlepszą uczelnią ekonomiczną w kraju (według perspektyw, bo FT to wiadomo) na rzecz Koźmina to rankingi przestały się liczyć? xd
  • Odpowiedz