Wpis z mikrobloga

@Gaku745: Pozdrowienia przez uniesienie prawej dłoni wykonywany był przez faszystów. Jednak nie wolno zapominać o genezie tego gestu, który zrodził się w cesarstwie rzymskim i był to tzw. rzymski salut a delegacja ONR-u wykonując go jednocześnie mówiła „Chwała bohaterom” oddając w ten sposób cześć poległym powstańcom a przy innych okazjach łącznie z wykonywanym salutem mówili „Czołem wielkiej Polsce” — mówiła sędzia Małgorzata Marciniak.
  • Odpowiedz
@Gaku745: jednych psycholi i drugich powinno się notorycznie zamykać jedni szkodzą środowisku patriotycznemu a drudzy środowisku LGBT. Takie dwie patologie na swoim poziomie z których media chcą zdobić znowu główny przekaz...
  • Odpowiedz
@Gaku745: Dla mnie hitem tygodnia chyba będzie jednak "zmień piec" XD
Ostatnio na nocnym spacerze zaczął iść w moim kierunku gościu machając co sekundę takie pozdrowienie jak pan chroniący przed cieniem. Nie wiem czy pozdrawiał mnie czy żabkę do której szedł XD

Są ludzie, którzy uważają się za konserwatystów, a jednocześnie obrażają moje dosyć konserwatywne poglądy swoim przypisywaniem się do nich. U mnie to wynika z jakichś przemyśleń, a u niektórych
  • Odpowiedz
Jednak nie wolno zapominać o genezie tego gestu, który zrodził się w cesarstwie rzymskim i był to tzw. rzymski salut a delegacja ONR-u wykonując go jednocześnie mówiła „Chwała bohaterom” oddając w ten sposób cześć poległym powstańcom a przy innych okazjach łącznie z wykonywanym salutem mówili „Czołem wielkiej Polsce”


@smokusmok: nie wolno też zapominać, że ONR-owcy wykonując ten salut nie odwoływali się do żadnych rzymian (bo niby z jakiego klucza), ale właśnie
NapalInTheMorning - > Jednak nie wolno zapominać o genezie tego gestu, który zrodził ...

źródło: comment_1598268248WvbP9WDmtkKq6piJfqzuNJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@smokusmok @Gaku745 Prawda, salut rzymski to mit. Nie ma na niego żadnych dowodów, a Oktawian August wykonujący ten gest prawdopodobnie nikomu nie salutuje tylko "błogosławi", bo z resztą komu ma salutować boski cesarz. Ten salut został spopularyzowany głównie za sprawą hitlerowskich Niemczech i dziś jest związany właśnie z neonazistami.
  • Odpowiedz
@MagicznyToudi No wątpię, że tak chętnie będzie używany, bo w Polsce i w wielu innych krajach Europy publiczne propagowanie faszyzmu i nazizmu to przestępstwo, a koleś ze zdjęcia ma już postawione zarzuty ( ͡ ͜ʖ ͡) Jest to gest i zarazem symbol nierozerwalnie związany z faszyzmami i zbrodniczymi reżimami, które mordowały ludzi i jego świadome publiczne używanie w złej wierze nie może być i nie jest tolerowane.
  • Odpowiedz