Wpis z mikrobloga

Mirko z #kryptowaluty i #bitcoin powiedzcie mi: mamy już 2020 więc minęło już ładnych kilka lat odkąd Bitcoin stał się mainstreamową technologią o której wszyscy mówią i w którą pakuje się miliardy $$$ na R&D

Czy powstał już jakikolwiek użyteczny projekt rozwiązujący jakiś realny problem który nie mógł zostać rozwiązany równie skutecznie bez użycia blockchain?
  • 22
będzie go max 21,000,000 i nawet w czasach gdy ludzkość będzie podbijać inne układy planetarne dalej będzie ich tylko tyle do podziału.


@decentralizacja: ale inflacja to nie tylko ilość pieniądza, to przede wszystkim jego wartość. Może i będziemy podbijać inne układy planetarne i będzie ich 21,000,000 - tylko co z tego skoro będą wtedy równie bezużyteczne co dzisiaj a wartość 1 sztuki dawno spadnie do mniej więcej zera?

Plus nie zapominajmy
21,000,000 - tylko co z tego skoro będą wtedy równie bezużyteczne co dzisiaj


będzie tak samo użyteczny co dzisiaj, dla mnie jest użyteczny i dla setek tysięcy inwestorów w niego też

będzie 40 różnych innych bitcoinów, bitcoin v2, bitcoin v3, v4, szitcojn, dogecoi


@gatineau: już są tysiące i każdy normalny ma na to wywalone

to byłyby to papiery wartościowe (akt własności nieruchomości oczywiście mającej odpowiednie wpisy w księgach wieczystych),


ja tam