Wpis z mikrobloga

Citroen BX, produkowany był w latach 1982 - 1994. Klasa średnia, zawieszenie hydropneumatyczne.
Bardzo wygodne fotele - w lepszych wersjach miały tzw. kołyskę, czyli regulację pochylenia całego fotela.
Wśród kolekcjonerów najwięcej emocji budzi wersja 1.9 GTi ze 160-konnym silnikiem (7,6 do setki).
Zaprojektował go Marcello Gandini z Bertone.
#citroen #samochody
francuskie - Citroen BX, produkowany był w latach 1982 - 1994. Klasa średnia, zawiesz...

źródło: comment_1598243735eRBB7otgJaTWzoY0TnVp6V.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@francuskie: ach rodzice mieli taką cytrynkę, fajne autko.
Niestety nie wiem jak się prowadziło bo zanim zacząłem dosięgać do pedałów, poszło na żyletki, ciągłe problemy z tym zawieszeniem były.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@francuskie: miałem takiego hatchbacka granatowego. 1,9 tdi z intercoolerem, 90KM. Przesiadłem się na niego z malucha to i zapierdzielał jak rakieta. Palił 4,6 litra na 100km, paliwo powszechnie w tamtych czasach kradzione kosztowało pół ceny to i jazda była jak za darmo :)
Zawieszenie to był komfort ale ciągle coś padało w tym aucie i już się wyleczyłem z citroenów.
  • Odpowiedz
@francuskie: O jezus, to auto jest w pierwsze czołówce paskudnych cithroenów. Nie możecie renówek albo Peugeotów reklamować, niektóre z nich wyglądają nawet spoko, a cytryna zawsze była przekombionwanym autem.
  • Odpowiedz