Wpis z mikrobloga

Jak tam mireczki i mirabelki, wcielamy się w Hansiego Flicka przed dzisiejszym finałem? Postanowiłem niezobowiązująco przedstawić swoją wizję składu na ten mecz. Pewnie się nie sprawdzi, ale co tam.

W obronie Sule zastępuje Boatenga, a na prawej widziałbym Pavarda. Pewne ryzyko jest, bo miał kilkutygodniową przerwę z powodu urazu, ale moim zdaniem jest stabilny w defensywie i może zamknąć (ograniczyć) ryzyko związane z szarżami Paryżan lewym skrzydłem.

W takim wypadku do środka boiska kosztem Thiago powędrowałby Kimmich. Moim zdaniem jest to istotne dlatego, że kto wygra walkę o środek pola, ten może zdominować mecz. To szczególnie wazne dla Bayernu, aby nie notować w środku tyle głupich strat co w meczu z Lyonem. Wspominał o tym sam Hansi po meczu, dodatkowo Kimmich gwarantowałby w środku tą równowagę i uważam, że mając przy sobie takiego koksa jak Goretzka mogą skutecznie zawalczyć o zdominowanie tej strefy.

W ataku nic odkrywczego. Co prawda zastanawiałem się, czy Mullera dać zamiast Perisicia i w ten sposób wcisnąć do składu Thiago, ale moim zdaniem bardziej potrzebne będzie Bayernowi ta walka, ten charakter, ta wątroba i płuca Perisicia, tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mecz #pilkanozna #bayernmonachium
Pobierz a.....1 - Jak tam mireczki i mirabelki, wcielamy się w Hansiego Flicka przed dzisiejs...
źródło: comment_1598185013U8ABSuxndbrpCK6NsgYOCB.jpg
  • 23
@Larsberg:

O Bernata się specjalnie nie martwię. Złapał takie doświadczenia, ale w Bayernie dupy nie urywał. Właśnie dlatego grałby Perisic, bo by pomagał młodemu Daviesowi zabezpieczyć lewą stronę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aut91: Thiago zagrał bardzo porządnie jeżeli chodzi o dwa ostatnie mecze. Wydaje mi sie ze załapie się do pierwszej 11.

Dodatkowo kimmich bardzo dobrze sobie radził na PO, nie wiem czy jest sens przesuwać go bardziej do środka
@Rodjer: nie wiem czy Boa jest w pełni sprawny, przecież w meczu z Lyonem Sule go zmienił.

@meh0wski: pytanie czy w tym meczu Hansi nie postanowi mocniej zabezpieczyć tyłów, bo irytowała go ostatnio gra w defensywnie w tym meczu z Lyonem