Wpis z mikrobloga

No to obejrzałem - w zasadzie w 4 dni (zacząłem 5 dni temu, ale jednego dnia nie mogłem obejrzeć żadnego odcinka). Obejrzałem od odcinka 1 (mimo że już kiedyś 6 lub 7 oglądałem). 64 odcinki w 4 dni biorąc pod uwagę, że w międzyczasie pracowałem to możliwe jest chyba tylko w czasach pandemii :) Inaczej nie siedziałbym tyle w domu.

Czy tylko moim zdaniem Część 5 jest zauważalnie słabsza od pozostałych? Generalnie jednak anime, pomimo że niektóre elementy jak Lior, Nina & Alexander zostały lepiej zrobione w 2003 roku, ale całościowo FMAB jest jednak znacznie lepsze od FMA. FMA nie trafiło do moich ulubionych anime - dobre, ale nie rewelacyjne. FMAB jest już natomiast bardzo, bardzo dobre i uważam je za lepsze anime od Death Note'a. Nie żałuję natomiast, że widziałem FMA - ciekawie jest zauważyć, że twórcy FMA mimo ograniczonego materiału źródłowego jednak podążali w kilku kwestiach w kierunku zgodnym z tym w jakim poszła zdaje się manga. Choć wolałbym, aby trochę inaczej zrobione anime i ostatnie 12 odcinków sobie odpuścili. Ta część jest już wyraźnie gorsza i przypomina niestety końcówkę FMA.



PS. odmiana Alchemii z Polski, gdyby istniała w świecie FMA nazywałaby się pewnie Alkohostia - polegałaby na możliwości zamiany każdego płynu w alkohol mszalny (i nie tylko taki) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#animedyskusja #fullmetalalchemist
Clear - No to obejrzałem - w zasadzie w 4 dni (zacząłem 5 dni temu, ale jednego dnia ...

źródło: comment_1598126857scDk6dgp0KPB4TIvDNgfOM.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@guest:
Death note było drugim anime jakie świadomie obejrzałem, dlatego mam do niego sentyment i jest w moich ulubionych. Z perspektywy czasu gdy miałem w końcu okazję obejrzeć duża liczbę animacji uważam, że nawet pomijając sredniawa druga część anime, pierwsza była bardzo nierówna. Do Code geassa, który trzymał swietny poziom przez wszystkie odcinki obu sezonow czy FMAB, który trzymał świetny poziom przez zdecydowana większość 4 części i był dobry do bardzo
Clear - @guest:
Death note było drugim anime jakie świadomie obejrzałem, dlatego mam ...
  • Odpowiedz