Wpis z mikrobloga

Pomoże mi ktoś "ustabilizować" system? bo tbh dostaje już jebla, komputer zawiesza się(tylko reset pomaga) i jeżeli czegoś słuchałem to też jakby się zacina i ucisza. Próbowałem już sporo rzeczy reinstalacje sterowników, najnowszy bios, format, ustawienia taktowania i napięć na sztywno plus wyłączyłem wszystkie opcje oszczędzania energii w biosie dodam że nawet na 3.3GHz z 1.35V-1.4V tak się dzieje i nie mam pojęcia co może być nie tak, albo co mogę zrobić żeby chociaż wiedzieć co nawaliło
fx8300 - fera3
asus m5a97 r2.0 - 1 i 2 slot na ram nie działa ram włożyłem do 4 slotu
rx580 nitro+ 8gb
1 kostka 8gb ramu 1600mhz
vero l3 600W - ma z 3 tygodnie
crucial bx500 1tb - też świeżo kupiony
Za każdą pomoc będę wdzięczny
#komputery #czemutoniedziala #mirekpyta
  • 41
@Andrews66: ma być w drugim. ale jak mówi nie działa, może mobo do śmieci bo padło?
zresztą ta platforma i tak raczej się nie nadaje zbytnio do używania aktualnie, ten procek będzie bottleneckiem dla tej grafy realnie. tym bardziej z ramem single channel.
@empechemik: co w sensie? pobierz ten program i zobacz czy masz tam błędy, jak amsz to jakie. może pomóc zgadnąć o co chodzi.
dlaczego Ci nie działa slot 2 to nie wiem, w instrukcji jest napisane, że od drugiego się powinno ramy zapełniać, morze masz mobo padnięte.

możesz sprawdzić procek, np occt -> larga data set
jak pamięc będzie ok, jak zacznie pisać, że są błędy to pa pa zapewne.

procka
@10129: w occt testowałem procka jak próbowałem znaleźć sweet spot taktownie/napięcie i nie raz po 20minut działało potem z godzinke grania/internetu i bach. odpaliłem ten program co wysłałeś i nic tam nie mam ale chyba musze poczekać na crash żeby coś było prawda?
@10129: ja mam nadzieje że to co mam zadziała, ogółem to miałem wcześniej jakąś bieda płyte gigabyte pod am3+ i komputer pod obciążeniem się resetował więc zmieniłem płyte i teraz komputer się nie resetuje ale raz na jakiś random czas zacina :)))))
@empechemik: to może być wina czegokolwiek. jak ram ok, procek ok, dysk jesteś pewny ok zostaje mobo albo zasilacz.
obciążaj w occt i sprawdzaj kiedy się wysypie. jak zasilacz to pewnie jak obciążysz wszystko
@10129: w crystaldisk info nic nie było, a kartę sprawdzałem w furmarku przez godzinę ten test by chyba pokazał że coś jest nie tak, chyba stawiam na mobo...tylko jak to sprawdzić co nie działa w tym mobo?