Wpis z mikrobloga

#rower #majsterkowanie

Hejka. W moim rodzinnym domu zalega stary rower, trawers unibike.

Aktualnie znajduje się na etapie jego rozkręcania.
Realizację zadania utrudnia widelec połączony z kierownicą.

Rozkręciłem jedną śrubę łącząca kierownicę i widelec.

Zdemontowałem zakrętkę i podkładkę w miejscu w którym kierownica wchodzi w widelec.

Szczerze. Nie wiem czy mam na siłę próbować wyciągnąć kierownice z widelca, czy próbować na siłę demontować podkładki.

Na yt nie znalazłem dotychczas rozwiązania. Podrzucam zdjęcia jak to wygląda
kuba560x - #rower #majsterkowanie

Hejka. W moim rodzinnym domu zalega stary rower,...

źródło: comment_15979228782uJODDNJQPwM9a927gsoKy.jpg

Pobierz
  • 21
@kuba560x: A nawiasem... Co ty chcesz z tego roweru zrobić bo na pierwszy rzut oka to wszystko do wymiany. Ramę i tylne koło może odzyskasz. Rama chyba jeszcze stalowa, ciekawe czy nie zeżarta przy supporcie... Gra nie warta świeczki, chyba że masz za dużo wolnego czasu.
@LordDarthVader: Tak, chcę wyjąć widelec i oddzielić go od górnej zielonej części ramy.

Ten rower jest po moim ojcu. Wymaga dużo wkładu, to prawda. Wydaje mi się że remont tego roweru jest tańszy niż zakup nowego.

Gdyby ten rower służył do jeżdżenia po wsi, to luz- szybka robota. Chcę ten rower zabrać do miasta na studia.
@LordDarthVader: Jak nie przeszkadza skrzypienie i trzaski przy jeździe to może i tak, ale łańcuch i przerzutki sama rdza, opony i klocki od hamulców pewnie poparciałe, linki pewnie ledwo się ruszają. Sam kiedyś porwałem się na odnowienie takiego roweru, który stał przez 7 lat w nieogrzewanym blaszaku. Na początek zrobiłem tak jak piszesz, ale a to kulki w supporcie powypadały i coś przeskakiwało, a to hamulec się nie cofał, bo linka
@LewaRenkaBoga: @JackDaniels: @LordDarthVader: Okej udało mi się zdjąć ostatnią ze śrub łączących mostek do ramy roweru.

But nie wiem jak odłączyć mostek od widelca, serio. Zrobiłem tak jak Vader polecił. Wkręciłem śrubę w mostek do pewnego poziomu, pukałem, stukałem, podgrzewałem, lałem WD40.
Nic, nufyn. Jak mostek był złączony z widelcem, tak nadal jest.

Jakieś rady jak rozłączyć to pieroństwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pod spodem
@marek22: Próbowałem wbijać, lać WD40, podgrzewać palnikiem- nie ma bata, zapieczone na amen.

W najbliższych dniach pojadę do sklepu, wydam kupę siana na dobry penetrator rdzy, użyję imadła, młotka i palnika.

Jeżeli to nie pomoże, to będę się zastanawiał co dalej xD