Wpis z mikrobloga

Mirasy, pomóżcie nieco, sam nie wiem czy to bardziej do #druk3d czy #modelowanie3d. Mam model karoserii samochodu zrobiony w 3d. Delikatnie go w meshmixerze modyfikuję (wywalam koła, płytę podłogową i przyległości np. wnętrza nadkoli), tak żeby zaimportować go do slicera i wydrukować jako karoserię do modelu. Mój problem pojawia się w samym slicerze - kiedy tnę model to jego części zwyczajnie znikają (w sensie pas przedni wychodzi ładnie, potem nagle pojawia się przerwa tam gdzie są błotniki - tak jakby slicer nie widział w tym miejscu powierzchni 3d), a potem reszta "kadłuba" znów tnie się prawidłowo. Jak to dziadostwo naprawić, żeby mi się ładnie pocięło? Każda sugestia jest mile widziana, bo dopiero raczkuję w obróbce modeli 3d na potrzeby wydruku i nie wiem za bardzo w którą stronę pytać google.
  • 11
  • Odpowiedz
@sylwek2k: pomysł jest OK, tylko nadkola muszę być wolne z przodu i tyłu - tam idzie cały "farsz" podwozia - zawieszenie, motor z grodzią etc. kombinuję żeby "podwinąć" siatkę w nadkolach pionowo i wpiąć pod maskę albo błotnik pogrubiając tam model, w razie czego potem sobie to po wydrukowaniu wyszlifuję dremlem w miarę potrzeb i poszpachluję (i tak tego nie widać, więc nie musi być pięknie, musi nie haczyć).
  • Odpowiedz
pomysł jest OK


@Podstarzaly_Mandalorianin:

to jak cos, to na naprawionym modelu z IM, wystarczy ustawic dolne warstwy na 0 i wypelnienie na 0 - uzyskasz model jak z mojego screenshota - jak chcesz lepiej, to niestety, musisz recznie poprawic cala siatke modelu "w srodku".
  • Odpowiedz
@Ciostek937 @sylwek2k: pozwalam sobie Was zawołać, bo udało mi się prosto ten problem rozwiązać. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale na potrzeby druku "do dalszych poprawek" wystarczające. Importujemy model do Blendera i tam w zakładce "modelling" wybieramy nasz model albo jego części i poprzez "add modifier" używamy funkcji "solidify". Interesuje nas parametr "thickness" którym regulujemy grubość naszej bryły, może on przyjmować wartość plus i minus w zależności od tego czy model
  • Odpowiedz