Wpis z mikrobloga

Ma ktoś doświadczenie w odzyskiwaniu danych z karty SD? #!$%@?ła mi się karta z nagraniami / filmikami z wyprawy rowerowej (z GoPro). Soft do odzyskiwania danych pokazuje, że pliki są na karcie, ale aby je odzyskać trzeba kupić wersję pełną za ponad 4,5 stówki PLN :/ Firmy odzyskujące dane wołają jeszcze więcej.
To tylko wycieczka rowerowa i owszem - filmiki chciałbym mieć, ale nie wydam na odzyskanie danych więcej kasy niż na samą wyprawę. Ktoś coś doradzi? Preferowany sposób na Maca bo kompa z Windą musiałbym kombinować specjalnie.
#pytaniedoeksperta #krakow #elektronika #odzyskiwaniedanych
  • 22
@patrick_baitman: próbowałem chyba ze 3 programiki ale pliki widzi tylko jeden i jest darmowy tylko do potestowania, a jak chcę odzyskać dane to muszę zapłacić trochę dużo :(
Dodam, że robię to na Maku, więc soft na Windę odpada.
@Boroborro: no jest to jakieś wyjście, ale niestety kłóci się ono z moim podejściem do życia. Jeśli będę musiał, to zapłacę komuś za odzyskanie danych lub za soft, byle rozsądną kwotę.
@kinesin1000: ten cały Recuva jakiś zaczyna być dziwny - zostało mu 60 min do końca skanowania, ale pokazuje na tą chwilę, że znalazł kilka razy więcej plików niż na karcie powinno być... To normalne? Zaczynam się bać, żeby mi nie wywaliło w kosmos tego co na karcie zostało :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cum3l3k: pamietam odzyskal mi kiedys jakies pliki ale nie jest to profesjonalne narzedzie, pewnie niektorzy juz ci tu dali jakies lepsze narzedzia albo jak tez ktos napisal sciagnii z torrentow
@GaiusBaltar: @kinesin1000 Recuva właśnie odzyskuje... Odnalazł dużo bo także stare, nadpisane przez te nowe (na których mi zależy). Dałem odzyskiwanie i pomalutku pojawiają się w docelowym miejscu kolejne odzyskane filmiki. Wygląda na to, że chyba się uda. Byłoby zajebiście. Dam znać.
@cum3l3k: Nie wiem jak sobie z tym Recuva radzi, ale w wypadku PhotoReca, czasami nie było w stanie znaleźć całej długości filmu, jeśli był duży. Po odzyskaniu sprawdź, czy filmy mają poprawną długość, i czy dobrze się od początku do końca odtwarzają (przynajmniej wyrywkowo).
sciagnij soft z torrenta ;p

@Boroborro: no jest to jakieś wyjście, ale niestety kłóci się ono z moim podejściem do życia. Jeśli będę musiał, to zapłacę komuś za odzyskanie danych lub za soft, byle rozsądną kwotę.


@cum3l3k: Ściągnij soft z torrenta, a producentowi przelej rozsądną kwotę ( ͡ ͜ʖ ͡)