Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 197/150

Xerjoff Casamorati: Fiero (2009)

Na rynku jest ogromny wybór jeśli chodzi o cytrusowe zapachy, ale mało jest tych wyróżniających się na tle reszty czy po prostu pachnących lepiej. Cytrusowym chadem był w moim przekonaniu zawsze Eau Sauvage Diora ale Xerjoff zdaje się być dla niego godnym adwersarzem.

Fiero mimo, że nie pachnie zbyt unikatowo, nie ma tu raczej jakiegoś perfumiarskiego kunsztu, to po prostu świetnie zrobiony, cytrusowy zapach na wysokiej jakości składnikach, który wspaniale łączy elegancje z kolońskim stylem retro, a na tle zapachów cytrusowych wyróżnia się doskonałą jakością podanych cytrusów.

Fiero jest bardzo męski, świeży, zielony a w otwarciu bardzo soczysty, aż nawet lekko kwaśny. Pachnie trochę jak esencja z Eau Sauvage i bardziej męskie wersje kolońskich Acqua di Parma. Najjaśniejszą gwiazdą w kompozycji jest cytryna, która pachnie przepięknie. Fajną relację z nią nawiązują też estragon, mięta i inne zioła. Końcówka jest natomiast ciepła, jakby trochę cielesna i piżmowa, zacnie to pachnie. Są to kolejne perfumy marki Xerjoff gdzie nuty cytrusowe wyglądają fenomenalnie.

Największą bolączką jest cena, chociaż myślę, że takie 30 ml warto mieć, na pewno starczy na sporo, szczególnie, że Fiero ma całkiem niezłe parametry. Trwałość bez większych problemów dochodzi do 8 godzin, projekcja po prostu niezła. Najlepiej projektuje jak jest chłodniej. Nie ma obaw przed tym czy ktoś od nas je poczuje jeśli strzelimy z 5-6 shotów. Warto też dodać, że chociaż dla samego flakonu warto rozejrzeć się za flaszką. Seria Casamorati wymiata.

Świetne, uniwersalne perfumy, ale nie jest to najlepszy zapach od Xerjoffa, który poznałem. To co powinno was zachęcić do kupna to praktycznie niespodziewanie nigdzie indziej tak żywe, naturalnie i męskie cytrusy. Jeśli lubicie Acqua di Parma czy Eau Sauvage to zachęcam do testów.

typ: citrusy
zapach: 8,0/10
trwałość: 8,0/10
projekcja:8,0/10
cena: 620 zł za 100 ml najtaniej.Ale dobrą opcją jest kupienie 30 ml, czasami pojawiają się poniżej 400 zł. Sam mam dwie takie flaszki.
dr_love - #perfumy #150perfum 197/150

Xerjoff Casamorati: Fiero (2009)

Na rynku...

źródło: comment_1597411029rHRbqfeqO5SOY1zwMf07KH.jpg

Pobierz
  • 10
@dr_love: Mam już Mefisto i Naxosa, a kolejne z Xerjoffów na zakupowej liście są u mnie Renaissance i właśnie Fiero. Teraz tylko utwierdziłeś mnie, że Fiero będzie odpowiednim dodatkiem do kolekcji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)