Wpis z mikrobloga

mam podpisaną umowę na internet stacjonarny światłowódm, współpraca zaczęła się od tego, że przysłali mi montera, który nie ogarniał, podpinali przewód 3 razy, - efekt? Dalej internet wybija, prędkość wydaje mi się nie ta co w umowie a mam 500mb/s wiem, że to jest wartość maksymalna nie do osiągnięccia aczkolwiek obecnie "speedtest" pokazuje mi ok 90mb/s. Nie wiem jak to teraz rozwiązać, czy wypowiedzieć im umowę na podstawie tego, że powinno być szybciej? Jestem zielony - może pomogą wykopki z #internet #pcmasterrace #telpol #oszukujo
Hingivend - mam podpisaną umowę na internet stacjonarny światłowódm, współpraca zaczę...

źródło: comment_1597327854TptDO2UsCBQAt7lZaHBZ5n.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Hingivend ewidentnie wygląda na Fast Ethernet czyli któryś port ma 100Mb/s. Prędkości dochodzą wtedy do ok. 94Mb/s. U mnie był ten problem z routerem Huawei, który ma 4 porty Ethernet, ale tylko jeden ma 1Gb/s i jak podłączysz do złego to jest właśnie 100Mb/s.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hingivend: może kabelek lipny i spina się na 100Mbps zamiast na gigabit. Ewidentnie masz taki problem. Wejdź na stan połączenia (zmień ustawienia kart sieciowych w ustawieniach sieci) i zobacz jaką prędkość pokazuje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kilo_wody_pod_stopa: bo masz pewnie porządny miedziany przewód, a nie miedziowane gówno ;) u mnie też stare kable dobrze chodziły, a na paroletnim tanim przewodzie u klienta były problemy z gigabitem. Podobnie przy kiepskich albo słabo zaciśniętych końcówkach może być problem, a na 100Mbps się zepnie.
  • Odpowiedz