Wpis z mikrobloga

#bieganie #kiciochpyta Mirki myślę że czas spalić sadło, bieganie wydaje się najrozsądniejsze, z kim nie gadam to na bieganiu najwięcej zrzucił. Mam problemy z kolanem i chcę zainwestować w porządne buty, żeby jednak odciążyć stawy. Ważę obecnie 105 przy 180cm. Coś możecie polecić w rozsądnych pieniądzach?
  • 12
  • Odpowiedz
@ravnov: zdecydowanie bardziej polecam rower na początek, nie dość, że będzie dużo bezpieczniej dla Twoich stawów i ogólnie organizmu to imho chudnie się nawet jeszcze lepiej niż przy bieganiu. Jeśli mimo wszystko chciałbyś spróbować biegania to na pewno coś z dużą amortyzacją, np. Nike Pegasus/Adidasy z serii boost.
  • Odpowiedz
@ravnov: jak masz #!$%@? kolano to lepiej sobie kup rower, tym bardziej ze przy twojej wadze staw kolanowy jest jeszcze bardziej obciazony. Tylko zwroc uwage na prawidlowe ustawienie wysokosci siodelka
  • Odpowiedz
@ravnov przy tej wadze bezpieczniej pływać lub rower a jak problemy z kolanem to mogą się pogłębić. Bieganie na luzie tak od 90 kg, ja schudłem ostatnio od 90 do 84 a na początku kolana i tak bolały po biegach. Jak koniecznie chcesz bieganie to na stronce adidasa często są promki i idzie tanio nawet dorwać cos na piance boost co polecam albo poszukać na pepperze czegoś. A w chudnięciu i
  • Odpowiedz
@niemily: problem z kolanem mam taki, że właśnie na rowerze mnie boli, bo chodzi o to że do czasu jak nie zginam mocno kolana to jest ok, a przy bieganiu przecież nie podnoszę wysoko nóg. W rowerze natomiast ten ruch nogą jest wyższy. No chcę spróbować z tym bieganiem
  • Odpowiedz
@ravnov: rower, tylko nie jakieś pedalskie szosy tylko MTB z kołami 2.5, żeby po 10km się pot z dupy lał. Ewentualnie rolki, najmniej obciążające stawy ale ludzie to pipy i się boją rolkować.
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: z kolanem mam tak, że podczas normalne ruchu, jak spacer, praca w ogrodzie, ogólnie ciągły ruch jest ok, ale jak siedzę przy biurku w robocie i mam wstać to mam problem z wyprostowaniem, tak samo w samochodzie, bez tempomatu, dłużej naciskając na gaz kolano odzywa się. Podczas jazdy rowerem kolano się odzywa podczas cykli pedałowania, kiedy idzie do góry. Robiłem tomografie, prześwietlenia, jedynie co lekarze stwierdzili to że mam
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Pomijając tak dość oczywiste kwestie jak na przykład szerokość buta (co pewnie sam przyznasz że ma znaczenie rzeczywiste) - to tak, te pomiary w większości są napompowane po to żebyś kupił nowe nike alphaflye ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z tym że da się też korygować buty wkładkami (tutaj przyznaję bez bicia że sam olałem temat i muszę
  • Odpowiedz