Wpis z mikrobloga

@Qrwencjusz: Jest i on, szybszy od prądu, mejwen tagu pcmr :D Wszystko już mam kupione, dzisiaj jak dobrze pójdzie to wyciągam z paczkomatu L9 (okazja z olxa) i aio 240mm (h100i pro xt, 14 dni na zwrot). Chodzi mi tylko o opinie kogoś, kto miał styczność z L9. Przy aio ogranicza mnie grubość chłodnicy - maks. 27mm, uwzględniając już wymianę wentylatorów na slimy 15mm.

@Just_Doesnt_Know: Zgadzam się, ale już mam
@kilo_wody_pod_stopa: Zaraz tam mejwen :) Te AIO Corsaira są całkiem wydajne, do procesora z taką ilością rdzeni winno styknąć żeby temperatury były akceptowalne. Noctua jest malutka i słabo wydajna zapewne. Mały radiator, tylko jeden wentylator dobrze nie wróżą w starciu z tym AIO
@kilo_wody_pod_stopa: Asus ma bardzo słabe VRM... Zainwestuj więc w chłodzenie powietrzem, na wodnym chłodzeniu VRM nie dostaje ŻADNEGO powietrza i szybko osiąga temperaturę krytyczną (throttling). Myślę że tym komentarzem wyjaśniłem dlaczego NIE POWINIENEŚ użyć chłodzenia wodnego. Skup się zatem na chłodzeniu powietrzem.
@Ashvili: Pół ameryki składa SFF na tej płycie, ludzie parują ją nawet z 3900x, a wg ciebie użycie aio przy procesorze z tdp 65w miało by wywołać throttling xD Masz na dole dowód na to, że piszesz pierdoły. 84 stopnie z aio na "bardzo słabym VRM" przy takim smoku jak 3900x to nie jest najlepszy wynik z testu, ale nie jest też tragiczny i daleko do throttlingu. Oczywiście przy 3900x warto
kilowodypod_stopa - @Ashvili: Pół ameryki składa SFF na tej płycie, ludzie parują ją ...

źródło: comment_159726043363JlPP9MqnkVf0tfGZzzBO.jpg

Pobierz