Wpis z mikrobloga

Dzisiaj @Kruchevski zrobił wpis o układzie burzowym sprzed 3 lat. Tak się złożyło, że centrum tej "burzy" szło przez moje ówczesne miejsce zamieszkania. A że lubię sobie foty porobić, to stwierdziłem raz kozie śmierć, bo śledziłem na radarach i w necie relacje, które opisywały siłę tego MCSa i zdawałem sobie sprawę, że może być "ciekawie". Szybka decyzja, że samochód to może nie być najlepsze rozwiązanie i ruszam rowerem z optyczno-rejestrującymi klamotami w plecaku. Najpierw na pola, gdzie był idealny widok na chmurę szelfową na froncie układu. Przed nią widoczne były wzbudzane tumany pyłu z pól na podobieństwo burzy piaskowej, a pod samą chmurą egipskie ciemności. Kontrast był ogromny. Szybkość przemieszczania się tej superkomórki była bardzo duża. Gdy już poczułem bardzo silny wiatr na twarzy, szybko spakowałem sprzęt i ruszyłem 3 km na punkt widokowy, gdzie miałem mieć łady widok spod wiaty na spektakl błyskawic (próżne me nadzieje były, bo kukurydza zasłoniła prawie cały widok). Połowa drogi przebiegała przez las prostopadle do kierunku przemieszczania się burzy. I tutaj zaczęło się robić wyjątkowo ciekawie. Jak już wspomniałem szybkość przemieszczania się tego układu była nadzwyczajna i zwyczajnie mnie on dogonił. Ostatnie 200 metrów przejechałem chyba z największym stężeniem adrenaliny we krwi w moim życiu, bo słyszałem za mną spadające na drogę konary drzew. Sam dostawałem urwanymi gałązkami po twarzy. Prawdopodobnie paredziesiąt sekund później i mój żywot na tym padole łez by się skończył. Ale zdążyłem. Schowałem się pod pancerną wiatą i na szczęście żadne drzewo na nią nie spadło. Ale huku łamiących kolejno drzew pewnie nie zapomnę. 2 kilometrowy powrót zajął mi 40 minut, bo musiałem lawirować między konarami na drodzę i przenosić przez nie rower. Spotkałem 3 samochody uwiezione na drodze. Żaden nie dostał z drzewa, więc mieli ogromnego farta, a w jednym było 5 młodych chłopaków. Poniżej fotka z tamtego dnia uwieczniająca tego potwora. Coś pięknego.
#burza #ciekawostki #pogoda #fotografia
Morthgar - Dzisiaj @Kruchevski zrobił wpis o układzie burzowym sprzed 3 lat. Tak się ...

źródło: comment_1597178781BpEDUlJaQydgeIcY6XcPTd.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz