Wpis z mikrobloga

Inwestuję tylko w pożyczki krótkoterminowe. Nie dużo w sumie bo jakieś 5k. Zyski 1,16% miesięcznie, w skali roku daje to 14% czyli całkiem przyzwoicie. Wypłaty robią robią bardzo szybko.
Jedyne ryzyko jest takie, że się pożyczkodawca wysypie. Przyjdzie pis z nową ustawą limitującą koszty poza odsetkowe i do wiedzenia.
A tak btw. w offlinowoych pożyczkodawców nie ma co inwestować. Tak jak pisałeś Capital service się posypał, bocian pożyczki też jakieś tam fikołki
@szcz33pan: Łap

Creamfinance to marka lendon.pl i extraportfel.pl
Sunfinance to kuki.pl i finbo.pl
Są jeszcze Alfakredyt i CreditStar

Wszystkie te firmy oferują pożyczki na 30 dni

@Cropki: inwestuję tylko w PLN, bo bardzo dobrze znam ten rynek, np. w dwóch pierwszych pożyczkodawców z mojej listy można inwestować (creamfinance i sunfinance), za to tych dwóch kolejnych raczej omijam.
@klukwa: a jak się zapatrujesz na rating tych pożyczkodawców których wymieniłeś? Zgodnie z ratingiem to w tych co inwestujesz mają - B natomiast np alfakredyt już B czy nawet wyżej?
@Cropki: nie ma większej różnicy między B a B-
Alfakredyt ma wyższy ranking bo oni ma mintosie finansują się drobniakami, więc wszelkie zaległości szybko regulują. Z kolei np. Creamfinance czy Sunfinance dziennie wrzucają na platformę pożyczki na kilkaset tysięcy. Przy takim wolumenie czasami mają zachwiane cash flow. Powodzenia :)

Ogólnie gdyby nie ten kryzys i niepewna przyszłość branży to z chęcią zainwestował bym więcej. Teraz przy 5k mam default na poziomie