Wpis z mikrobloga

#swiat #pytanie #ankieta #glupiewykopowezabawy #japonia #slowacja
Tag do obserwowania lub czarnolistowania --> #flagiswiatamirko

#99
Dwudziesty szósty dzień konkursu na najlepszą flagę na świecie.

Arkusz Google do śledzenia wyników --> https://docs.google.com/spreadsheets/d/1AaXDj9xTNQQzTZR1udr_aVwmDZVb_SWP2DQv1fN7wC8/edit?usp=sharing

Głosować można 48 godzin. Po tym czasie wynik zostaje zatwierdzony co do jednego głosu. Jeśli wystąpi remis - oddam swój własny głos na jedną z flag.

Runda trzecia.
Pojedynek numer 99: Japonia vs Słowacja
XkemotX - #swiat #pytanie #ankieta #glupiewykopowezabawy #japonia #słowacja
Tag do o...

źródło: comment_1597142708CVdLNNGisj2tA0hvs9bDkX.jpg

Pobierz

KTÓRA FLAGA PODOBA CI SIĘ NAJBARDZIEJ?

  • Japonia 55.5% (799)
  • Słowacja 44.5% (640)

Oddanych głosów: 1439

  • 22
  • Odpowiedz
@XkemotX Jak to jest, że Słowacja zaszła do 3. rundy (w tej na 90% odpadnie), a jej siostra-bliźniaczka Słowenia (która moim zdaniem jest ładniejsza, bo ma w herbie monumentalną górę-symbol kraju, a Słowacja ma jakiś krzyż między niebieskimi wzgórzami, WTF, na początku myślałem że to fale) odpadła już w pierwszej?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@SannTi_25 W sensie że nie zawołałem mimo że plusowałeś (jeśli tak to wybacz ale wprowadzam nicki ręcznie i przy prawie czterystu mogę kogoś pominąć) czy że pierwszy raz widzisz mimo że trwa od tylu dni?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Pivip: te trzy górki to pasma Tatr, Fatry i Matry. Krzyż jest lotaryński, ale nawiązanie bardziej do Wielkich Moraw.
Głosowanie na dzisiejszą flagę Japonii to jakiś chichot.
.
  • Odpowiedz
@matiserek Nie przeczę, że motywy w herbie mają głębszą symbolikę (choć czytając o niej mam wrażenie, że doklejoną nieco na siłę - przecież coś takiego mogłoby być na fladze każdego państwa, które ma co najmniej 3 pasma górskie). Mimo wszystko, mam inne zdanie i uważam, że w tej rundzie lepsza jest Japonia, ponieważ jest piękna w swej prostocie, również ma (IMO głębszą od Słowacji) symbolikę i jest chyba nieco oryginalniejsza.
  • Odpowiedz