Wpis z mikrobloga

A w sumie co mi szkodzi. Mam jakiś melancholijny nastrój to #chcepogadac. Nie mylić z przegrywem (speclajalnie bez tego nadtagu) czy inną depresją. Może o sztuce (ja znam się tylko trochę na muzyce). Może o życiu, jak górnolotnie by to nie brzmiało. Albo napisz mi, co dobrego dziś Ci się przytrafiło, będziemy cieszyć się tym razem. :)

I melancholijny utwór na zachętę, albo jako punkt zaczepienia.
  • 10
@royalbaby: A widzisz, ja jestem jednak trochę konserwatywny i jeśli chodzi o musical, to chciałbym zobaczyć go w pierwszej, oryginalnej obsadzie. W tej obecnej może być spoko, i pewnie tak jest, ale jednak. Taki już ze mnie gorszy model. ;)
A, i jeszcze mi się marzy zobaczyć Jesus Christ Superstar z Piekarczykiem.
@royalbaby: Nie mam pojęcia. To tak naprawdę trudne pytanie. Coś jakbyś zapytał czemu lubisz Anię, a Magdy nie. Wydaje mi się, że ciężko przebić oryginał. Chociaż nie widziałem żadnej wersji. Może to jakieś uprzedzenia? Albo naleciałości z czasu, kiedy byłem "tru" metalem.

Z drugiej strony, słyszałem kiedyś, że jeśli ktoś nagra cover utworu Boba Dylana, to to przestaje być utworem Boba Dylana. Ja mam trochę na odwrót z Johnnym Cashem. Dla
@jolo1126: Ja tak czekam na Nicka Cave'a. Przenieśli mi go prawie o rok. I cały czas się zbieram, żeby napisać do organizatora maila, czy da się teraz zmienić miejsca, bo w pierwszym dniu sprzedaży zaspałem i mam gdzieś na końcu. ;)
@George_Stark: Co do muzyki to rozumiem, utwory są pisane przez (lub pod) konkretnego wykonawcę, wiec covery zazwyczaj nie przebijają oryginału, ponadto jak słyszysz coś wiele razy w jednej wersji to gdy usłyszy się cover ciężko jest się do niego przekonać, ale co do scenariusza spektaklu... są raczej uniwersalne tak, żeby aktorzy mogli się zmieniać. Masz wyjątkowe zdanie na ten temat, ale cóż, ludzie mają różne preferencje, nie oznacza to ze jesteś