Wpis z mikrobloga

Hej mirki,
chciałbym sobie kupić jakieś radyjko, które obsługiwałoby też radio internetowe i mógłbym np. nastawić budzik i na 7:30 odpalałoby się Radio Nowy Świat. Myślałem np. nad czymś takim z wi-fi: https://www.philips.pl/c-p/TAR8805_10/radio-internetowe. Co o tym myślicie?

No i przeglądając wykop ktoś zwrócił uwagę, że takie coś to już przeżytek i lepiej kupić głośnik w stylu Google Home/Alexa, który oprócz radia internetowego ma dodatkowe funkcje i nie trzeba się przeklikiwać przez menu na 2" ekraniku, tylko można głosowo powiedzieć co się chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Macie jakieś doświadczenie z takimi rzeczami, co byście polecali?

#googlehome #alexa #radiointernetowe #radionowyswiat #radio
  • 9
@michalsol: Jest wiele możliwości. Można taniej, można drożej. Mam głośniki google, do tego MiBox podłączony pod wieżę. Mówię do głośnika "włącz RMF na MiBox" ( moje głośniki gadają i rozumieją po polsku) i gra rmf. Aha, Nowego Świata, na głośnikach google nie ma, trzeba ręcznie dopisać do TuneIn. Ostatnio jednak kupiłem sobie coś takiego: https://www.ceneo.pl/74097176, do tego głośnik Alexa ( ten tylko po angielsku), można też bez głośnika, pilotem.
@michalsol: Zwróć uwagę, żeby obsługiwało AAC. Nowy Świat dodaj sobie ze streama z OpenFM - tam nadają w lepszej jakości właśnie z kodekiem AAC. Adres streama wyciągniesz sobie w konsoli dewelopera w Chrome (zakładka Network).
Moje google rozumieją po po polsku więc mówię całkiem normalnie, wymawiam radio po polsku. Wystarczy powiedzieć "włącz rmf", lub włącz Radio Zet. Nawet zagraniczne stacje np Sky Radio wymawiam całkowicie po polsku (Skaj Radio), bez żadnego angielskiego akcentu. Jeżeli czyjeś głośniki google są po angielsku, tak jak u 99% osób w Polsce, to chyba należy nazwy wymawiać "z angielska".
To stary temat. Ja nic nie robiłem, wpadło przypadkiem i mam już prawie dwa lata. Sporo ludzi miało j.polski przez jakiś czas wiele miesięcy temu. U nich zniknął, u mnie został. Podobno kilka osób oprócz mnie w Polsce tak ma. Jednak to czysty przypadek.