Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#fotowoltaika niteczki kochane, przyjeżdża do mnie przedstawiciel firmy. Na co mam zwrócić uwagę, bo czytałem że niektórzy to się znają na tym że lepiej jakby zajęli się czymś innym. Jakie pytania żądać itp. za wszelkie porady bardzo dziękuję i życzę Wam uśmiechu tego dnia :)
  • 12
@zarrock12: żeby #!$%@? wszystko były zabezpieczone, te zjeby tak lecą po kosztach, że nie wstawiają praktycznie zabezpieczeń, wczoraj u mnie robili to wystarczy zwarcie i inwerter robi baj baj, bo jedyne ich zabezpieczenie to od wyładowań atmosferycznych
@zarrock12: dokładnie jak koledzy wyżej piszą. Trzeba oblukać rozdzielnia, zorientować sie czy jest instalacja odgromowa itp. Poza tym najlepiej tak jak pisze @strefaenergii: zobaczyć co oferuje konkurencja, na jakich komponentach i technologii i no wiadomo - cenie ( ͜͡ʖ ͡€) żeby miec w czym wybierać. Wielkość firmy i liczba zadowolonych klientów też ma niebagatelne znaczenie bo mówi sie o gwarancjach na 25 lat, ale ile z
@zarrock12 to montuj solaredge, firma z Izraela, więc powinno wszystko dobrze działać ( ͡ ͜ʖ ͡) serio to niech zrobią uziemiena, pomierzą całą instalację (jakieś tam pętle nie pamiętam jak to się fachowo nazywa), spytaj się ile dają gwarancji na montaż. Ważne też jest, aby falownik był w miarę blisko rozdzielni a także, aby dało się pogadać z instalatorem, bo jak na buca trafisz to uj może
@zarrock12:
Kilka prostych pytań zadaj.
1. Na jaką kwotę jest ubezpieczona firma?
2. Jakie pomiary elektryczne robią przy wykonywaniu instalacji i czy wydają protokoły z pomiarów.
3. Kto jest gwarantem produktów po 2 latach? Czyli kto odpowiada za naprawę sprzętu jeśli coś by się stało.
To pierwszy filtr moim zdaniem.
1. Na jaką kwotę jest ubezpieczona firma?

3. Kto jest gwarantem produktów po 2 latach? Czyli kto odpowiada za naprawę sprzętu jeśli coś by się stało.


@Mateos2: Możesz napisać więcej o co chodzi z tymi pytaniami? Też mam jutro spotkanie z handlowcem i chciałbym jako tako się przygotować... :)
@sedros:
Ubezpieczenie - skopana instalacja może się skończyć nieciekawie. Jeśli firma nie ma OC to będziesz musiał dochodzić roszczeń od firmy/osoby/spółki.
Każda rozsądną firma się ubezpiecza.

Gwarancja. Załóżmy że w roku 3 czy 4 zaczyna się problem z panelem. Do kogo masz się zgłosić ?
Jak wygląda proces reklamacji? Masz odsylac do producenta gdzieś w Azji?