Wpis z mikrobloga

#perfumyptasznika #perfumy 14/50

Prada Amber Pour Homme (2006)

Cześć, obiecuję niebawem wrócić do formuły porannych wpisów - jakoś lepiej mi się do nich siada ranem, zanim jeszcze wstanie świt, a i zdaje mi się, że i Wy lepiej je odbieracie, kiedy publikuję wcześniej rano. Na osłodę leci więc dzisiaj arcygenialny zapach - mydlano-biurowo-korzenna perełka, czyli Prada Amber.

Prada Amber to rewelacyjnie zblendowane, świeże, czyste, delikatne i lekko słodkawe perfumy. Mamy tutaj klasykę mainstreamu - fasolkę tonka, paczulę, wanilię, wetywerię czy drzewo sandałowe, ale to nie one stanowią o rewelacyjności tej mieszanki. Główną rolę odgrywa tu balsamiczna mirra oraz szafran (swoją drogą, długo nie wiedziałem, jak pachnie szafran - dopiero, gdy kupiłem przyprawę w jakimś markecie, uświadomiłem sobie, że to przecież zapach Swiss Arabian Shaghaf Oud, tego arabskiego śmierdziela ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Zapach jest dzięki temu szlachetny i głęboki. Nie bez znaczenia jest tutaj piżmo, które - podobnie jak w Gucci Guilty Cologne - podkręca efekt czystości. Gdyby firma Dove wypuściła na rynek linię premium swoich kosmetyków, a następnie poszerzyła ją o perfumy, to prawdopodobnie Unilever wymyśliłby Pradę Amber :)

Od razu zaznaczam - nie mam flakonu, poznałem zapach po próbce, a później odlewce. Kupiłbym bez zawahania, gdyby nie wątpliwości mojej dziewczyny, która powiedziała, że to zapach "bez szału" i żebym znalazł coś lepszego. Ale on właśnie taki powinien być. Idealnie skrojony do garniaka lub do białej koszuli, dyskretny, uniwersalny. Chyba TOP3 zapachów, o których chciałbym powiedzieć, że kiedyś będą moimi signature scents ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trwałość kapitalna, do 8 godzin. Projekcja niezła przez pierwszą godzinę, potem raczej bliskoskórna. Dla mnie jeden z perfumowych gamechangerów, choć poznany tak niedawno. Będę szukał zapachów w podobnym klimacie. Może ktoś z Was coś poleci?

Ocena zapachu: 9,5 / 10
Trwałość: 8 / 10
Projekcja: 6 / 10

Cena: 160 zł za 100 ml tester
Fragrantica
Parfumo
ptasznik1000 - #perfumyptasznika #perfumy 14/50 

Prada Amber Pour Homme (2006)

...

źródło: comment_1596654476oMwhIzwYCEb1venW58oePt.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@wonsz_zabujca: Tak, jest spoko, nawet bardzo. Ma trochę wspólnego ze zwykłą Amber Pour Homme, między innymi ten balsamiczny akord. W Intense jednak większą rolę grają nuty kadzidlane, powiedziałbym przez obecność mirry i paczuli na pierwszym planie. Intense jednak nie jest tak uniwersalna jak zwykła, bo o ile zwykłą mogę nosić wszędzie i o każdej porze, o tyle Intense bardziej mi pasuje do wieczorowych eleganckich imprez.
  • Odpowiedz
@propafenon: Miałem dokładnie to samo na początku. Nakręciłem się bardzo na nią, a przy powąchaniu jej w sklepie byłem... zawiedziony. Pierwsza myśl - śmierdzi i to okrutnie. Po 5-10 minutach zapach jednak bardzo się zmienił na plus i ostatecznie kupiłem cały flakon.
  • Odpowiedz
  • 4
@ptasznik1000 jeden z zapachów które kupiłem po reckach w ciemno. Szczególnie po wpisie drlova. Wiedziałem że muszę kupić flakon. Jeden z większych perfumowych rozczarowań. Piękna głębia aromatów zgadzam się, czytelną kompozycja bardzo przejrzyście wszystko wyczuwalne. Ale po 40 minutach zostaje zapach po prostu mydła. I jeżeli ktoś chce je kupić. Sprawdźcie jak pachną przed zakupem. Niepopularna opinia wiem ale mi to p po prostu w ogóle w nich nie pasuje. Kojarzą mi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czokon: bardzo ciekawe, ja miałem taką samą reakcje przy Guerlain L'Homme Cologne. Kupiłem flakon w ciemno patrząc tylko na nuty i opinie opisujące jak pachnie. Przyszły, to od razu poszedł global i miałem wrażenie, że są strasznie mydlane. Zapach nie podszedł mi do tego stopnia, że odłożyłem je do szafki, a wcześniej wystawiłem aukcje na eBayu. O dziwo dziewczynie się całkiem podobały, jako że aukcją nikt nie był zainteresowany to użyłem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ptasznik1000: mimo że nazywa się Cologne, to trzyma bardzo dobrze i mówię już o nowej wersji (niby po reformulacji), mam też wersję "vintage" ale jest w pudełku, czeka na lepszy moment. Na mojej dziwnej skórze siedzi lepiej niż DG Light Blue Intense xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ptasznik1000: w chłodną pogodę raczej straci swoją największą zaletę orzeźwienia. Na chłodniejsze pory to warto sprawdzić zwykły L'Homme ideal EDT lub EDP. EDP jeszcze niestety nie poznałem, ale w EDT czuć wspólne DNA z wersją Cologne.
  • Odpowiedz