Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirkowie od pewnego czasu chodzi za mną straszna chęć nauki gry na gitarze. Gitare akustyczna dostałem w prezencie i teraz tylko, nie wiem jak się za to zabrać. Może ktoś z Was uczył się samodzielnie, z pomocą internetu gry na gitarze i mógłby pomóc w obraniu ścieżki, polecić konkretne lekcje, ćwiczenia?
#gitara
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@justanotherdude: na samym początku uczyłem się samodzielnie z tabulatur wydrukowanych na kartkach, bo nie miałem jeszcze wtedy kompa, więc teoretycznie będziesz miał łatwiej się nauczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest masa tutouriali na YouTube, na pewno coś wybierzesz, ciężko polecić coś konkretnego, bo w zasadzie jest tego sporo i większość powinna być dobra dla początkującego. Możesz zacząć od prostych kawałków, typu Come as you are, jak i
@justanotherdude: Zastanów się, co chcesz grać. To po pierwsze.
Jeśli to coś trudnego i skomplikowanego, np. rozbudowane fingerstyle, to na razie sobie daruj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zajmij się zapoznaniem z instrumentem. Do tego najlepiej nadają się jakieś proste, znane motywy ze znanych utworów. Na początek grane jednym palcem. Ja zaczynałem od Come As You Are Nirvany i byłem mega nakręcony, jak po kilku minutach umiałem już