Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy zauważyliście, że gry premium to powoli w planszówkach nowy standard. Rzadko kiedy jesteśmy już skazani na tradycyjne plastikowe pionki czy papierowe pieniądze rodem z Eurobiznesu. Na stołach królują raczej świetnie wykonane figurki, drewniane meeple, czy customowe kostki. Co więcej wydawcy przy okazji kickstarterowych akcji prześcigają się w pomysłach na to, co może zmieścić w edycji deluxe. Playmaty - bez problemu, trójwymiarowa plansza - zrobi się szefie, malowane modele - tak jest Panie kierowniku!

Wspólnie z kanałami GrAlutka i Gram Tadam w drugim odcinku wideocastu Trzy Razy Gry postanowiliśmy się więc zastanowić nad tym, które gry zasługują na miano najlepiej wydanych planszówek. Jaki był nasz werdykt? Możecie sprawdzić tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=Vm-ocNgcrOc

Które gry Wy umieścilibyście w topce najlepiej wydanych planszówek?

#grybezpradu #gryplanszowe #planszowki #youtube #poprostuplanszowki
Poprostuplanszowki - Nie wiem czy zauważyliście, że gry premium to powoli w planszówk...

źródło: comment_1596529913JtUEnBeuf1bP4R1pvPQK8i.jpg

Pobierz
  • 17
@Jednobrewy: Miejsc na liście liczba ograniczona :) Od CMON bardzo mi się spodobało Zombicide, ale też nie samym plastkiem człowiek żyje. Ja na przykład stwierdziłem, że wolę w swojej topce pokazać interesujące, ale niekoniecznie bardzo drogie wydania. Jakie 5 tytułów wymieniłbyś na swojej liście?
@Po_prostu_planszowki: U mnie na pierwszym miejscu są od wielu lat "Pory roku" (Seasons) - piękne ilustracje, duże, kolorowe kostki; każdy, z kim tylko grałem, był pod ogromnym wrażeniem. A to wszystko za jakieś 80zł. Śmieszne pieniądze, jeśli spojrzy się na jakość wydania i ceny dzisiejszych gier. Pięknie na stole prezentują się też "Sagrada", "Azul" czy "Pięć klanów". W ogóle fajnie, że coraz więcej wydawców kładzie nacisk na warstwę wizualną swoich produktów,
@w_szafa: Może się przemogę w takim razie - kolega ma i też bardzo zachwala

@Munchhausen: Tak jak odpisałem pod filmem, Pory Roku są całkiem fajne, Azula bardzo lubię. Na Sagradę się nie skusiłem z tego względu, że miejsce ładnego abstraktu zajmuje u mnie właśnie Azul. Pięć klanów to niestety nie moja bajka, choć przyznam, że wygląda fajnie. Btw. dzięki za komentarz pod filmem (zawsze to buduje zasięgi, a ja ciągle
@Po_prostu_planszowki: Dla mnie to różnica premium czy ładnie wydane. Takie Everdell jak wspomniałem jest ładne, ale daleko mu do świetnego wydania. Na pewno wypada wspomnieć o Cthlulhu May Die i samym Cthulhu, którego widać na zdjęciu. @w_szafa: wspomniał o Nemesis, gardzę tą grą, ale sundrop mają dobry i elegancko do wygląda. Kingdom Death Monster - to książkowy przykład klasy premium. Jeżeli już coś pokroju Everdell to raczej wydania w formie
Jednobrewy - @Poprostuplanszowki: Dla mnie to różnica premium czy ładnie wydane. Taki...

źródło: comment_1596561205ErhfepVGuI8N6ZlTR4xxpO.jpg

Pobierz
@Jednobrewy: Zgadzam się w Twoim komentarzem w pełnej rozciągłości - celowo żadne z nas nie skupiło się na wydaniach deluxe. Na kickstarterach to teraz takie rzeczy wychodzą, które dla większości szarych graczy pozostają w strefie marzeń zarówno jeśli idzie o półkę cenową, jak i miejsce na regale. Wymieniliśmy ładne gry, które każdy może kupić i przy okazji nie zbankrutować. Gry premium, o których mówisz to bardzo ciekawy temat, ale raczej na
@Po_prostu_planszowki: Nie, skądże, to już za dużo na moje zamiłowanie do gier, no chyba że uwielbiałbym Cthulhu, a tak nie jest :) Zdjęcie po prostu z neta, można też poszukać pomalowanych :) Najbliżej premium z tego co posiadam to takie rzeczy jak SW:Rebelia, Wojna o Pierścień, Xia: Legends of Drift System, Suburbia Collectors Edition, Blood Rage, Mage Knight Ultimate Edition, all-in 7th Continent, Pluszowe Opowieści - też w sumie niektóre z