Wpis z mikrobloga

Mirasy, gdzie moge.....kupic? zorganizowac? ermm....nawet nie wiem jak to nazwac i do konca jak sie za to zabrac. Ale od poczatku:

Obok domu moich rodzicow, przez dziesiatki lat pod grusza stala/wisiala kapliczka - proste kilka deseczek zbitych ze soba a w srodku chyba jakis obrazek albo mala figurka maryji. Pare miesiecy temu jakis skonczony debil podpalil kapliczke razem z grusza. Drzewu niewiele sie stalo, natomiast cala kapliczka splonela. Moja ukochana babcia, ktora mieszka z moimi rodzicami jest zdruzgotana, bo odkad byla mala dziewczynka to pamieta ta kapliczke i ma do niej ogromny sentyment. Serce mi peka jak widze babcie ktorej tak strasznie jest zal, wiec zaczalem sie zastanawiac jak mozna ja odbudowac - drewniany "daszek" nie jest problemem bo to moge zrobic sam, ale skad moge dostac jakas figurke maryi? Nie spina mi sie to ze kupie ja w przydroznym sklepie. Rozumiem tez zeby wszystko bylo "w porzadku" to tez cos takiego musi byc poswiecone? Czy jakis mirek moze mi dac protipy?

Sam siebie okreslam jako "ateista", z kosciolem mam troche na pienku, takze pewnie pojawi sie kilka komentarzy na ten temat no ale (_ ) - przede wszystkim chcialbym jakos odplacic sie babci za wszystko co dla mnie zrobila. Please halp.

#katolicyzm #kosciol #dewocjonalia (?) #pytanie
  • 4
@jeremy_bolm: myślę że ksiądz w parafii czy proboszcz powinien być przychylny temu pomysłowi tj odbudować to co się da, zakupić to co trzeba czyli figurę lub obrazek i pewnie przyszedłby poświęcić na miejscu.