Wpis z mikrobloga

@passage: masz na myśli aparaturę RC czy krotkofalarską?

Tak, on ma rzeczywiście 5Ah. Do zasilania elektroniki nie musisz mieć dużego prądu rozładowania. Amatorzy modelarskie nie mają zabezpieczenia przed głębokim rozładowaniem (ale porządną aparatura RC ma). Do ładowania potrzebujesz ładowarę do lipoli z balacerem.
masz na myśli aparaturę RC czy krotkofalarską?


@gregor40: mam na myśli nadajnik, co prawda zamierzam pracować mocą max 20W co wiązałoby się z poborem prądu ok. 6A.

Amatorzy modelarskie nie mają zabezpieczenia przed głębokim rozładowaniem (ale porządną aparatura RC ma)


z tym sobie poradzę, radio pokazuje napięcie, ewentualnie zrobię jakieś automatyczne odcięcie.

Do ładowania potrzebujesz ładowarę do lipoli z balacerem.


Polecisz jakiś konkretny model? Dobrze gdyby była to solidnie wykonana przetwornica
@passage: Można kipuć LiPole z zabezpieczeniem. To jest ważne, bo jak raz nie zauważysz to zabijesz LiPola na amen. Możesz teżkupić taki dynks:

https://hobbyking.com/en_us/hobbykingtm-lipoly-low-voltage-alarm-2s-4s.html?___store=en_us

Kosztuje grosze, zapinasz na złącze balacera i wyje jak jest małe napięcie na LiPolu.

Co do ładowarki - większość ładowarek na rynku w niskim przedziale cenowym jest na tym samym układzie i działa solidnie:
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-accucell-c150-ac-dc-10a-150w-touch-button-smart-balance-charger-eu-plug.html?queryID=&objectID=79276&indexName=hbk_live_magento_en_us_products

One CHYBA przychodzą bez zasilacza sieciowego, ja ogarnąłem z zasilacza do laptopa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@passage: do lądowania potrzebujesz dobrej ładowarki modelarskiej - jakis idst albo toolkitrc za ~30$ są bardzo ok, ale Każda taka ładowarka będzie Ci siała podczas pracy, bo one z definicji są ładowarkami impulsowymi, plus potrzeba do ich zasilania jakiegoś zasilacza sieciowego (no albo z auta z zapalniczki) który też przeważnie coś sieje...
@passage: Odcięcie dorób. Łatwo się zapomnieć a napięcie na TX a RX to dwie pary kaloszy... no i zawsze jest czynnik ludzki "dobra wytrzyma jeszcze jedno QSO a taki fajny DX to by było żal..."

Ja używam do ładowania Redox alpha v3 Ma opcję pracy jako zasilacz regulowany. Trochę śmieci ale nie tragicznie i już na niej pracowałem z ft817 w trybie zasilacza i da się żyć.