Wpis z mikrobloga

Kiedy trzeba wpiąć na szybko 2 obwody, żeby było światło i zasilanie młota. To podrozdzielnica więc brak SPD. Do czego się do*bałem: Brak FR 3 polowego do odłączenia zasilania, przeszycie od aparatu do aparatu bo blok rozdzielczy to zbędność, ciasne upakowanie 2 rzędu, 3 fazowe RCD do zasilania obwodów 1 fazowych. Tylko N niedomoże i mamy po urządzeniach. Te B25 bez odpływu. W RG zasilanie tej rozdzielnicy jest zabezpieczone wkładkami gg-gl 25A D02.Plusy, że neutralne od gniazd i `oświetlenia rozszyte po bokach rozdzielnicy. W przyszłym tygodniu wpadnie nowa rozdzielnica i więcej obwodów .Osób niepowołanych nie ma więc bez plucia o BHP. Zasilanie 5x6mm^2 #elektryka
Pobierz
źródło: comment_1596231673L88HCMGeOhb2jS61XseE6C.jpg
  • 9
@Pajonkek: To akurat moja inwencja bo neutralny był wpięty bez RCD bezpośrednio do zasilania górnego RCD. Drut 6mm^2, linka 6mm^2 i jeszcze upchnięty 2.5mm^2 W JEDNYM ZACISKU! a przewód był za krótki do listwy na dole rozdzielnicy.

@danielson161: Odłącz N łączące RCD z jego listwą zbiorczą. Zobacz co się stanie ( ͡º ͜ʖ͡º) Taki sam błąd w sztuce na, który przepisy pozwalają to jedna RCD
@soadfan: "bo 3f rcd nie mierzy prądu roznicowego na 3 fazach tylko na jednej." no i co z tego zdania wynika, bo jak dla mnie nic? różnicówka działa standardowo, nie ma znaczenia czy są podłączone 1 czy 3 fazy. Czasami się tak robi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hekun: jak będziesz mieć upływ na L1, a przekladnik ferrantiego na L3 i N to nie będzie zadziałania różnicowki. Dlatego nie daje się 3f na obwody 1f.
@soadfan: kolego, proszę nie wprowadzać w błąd jak się samemu nie wie. Każda różnicówka 3f ma przekładnik ferrantiego na wszystkich 3 fazach i przewodzie neutralnym.I nie ważne na której fazie będzie upłwność i tak rcd zadziała
@soadfan: Przekładnik jest na każdej fazie. Rezystor wymuszający wyzwalany przyciskiem test jest w zależności od producenta podawany między L3 a N lub inaczej tak jak w Legrandzie międzyfazowo