Wpis z mikrobloga

@zupa_cebulowa tak, sam wpis mówi tylko o jednym konkretnym problemie, ale jest on przedstawicielem szerszego problemu - ludzi, którym wydaje się, że podstawowa edukacja szkolna wystarczy, żeby móc wypowiadać się z odpowiednim przygotowaniem na wszelkie tematy.

To Ty masz problem z głową, i nazywa się on - ignorancja.
  • Odpowiedz
@zupa_cebulowa tkwij sobie w swojej ignorancji, ale nie wycieraj sobie proszę twarzy nauką, ponieważ to właśnie ona rozwija temat płci dużo szerzej i głębiej, niż możesz to zaobserwować w podręczniku od biologii, na którym ewidentnie zakończyła się Twoja edukacja.

Przychodzą mi na myśl czasy wczesnego liceum, kiedy byłam przekonana, że równanie kwadratowe z ujemną deltą nie ma rozwiązań - a potem poszłam dalej i dowiedziałam się więcej.
  • Odpowiedz
@zupa_cebulowa: oczywiście zdaję sobie sprawę, że żadne badania Cię nie interesują, ale i tak się nimi podzielę, bo może ktoś inny skorzysta.

Tutaj praca naukowa dr Stanisława Dulko, jednego z czołowych autorytetów wspierania osób trans w Polsce, która jest wprowadzeniem dla osób niezaznajomionych z pojęciem płci powyżej poziomu gimnazjalnego (tak jak Ty):
  • Odpowiedz
@basically_a_free_spirit myślisz że rzucę wszystko żeby w tym momencie czytać dwie prace naukowe bo weszłam w polemikę na wykopie i muszę jak najszybciej się ustosunkować? Albo żyjesz na innej planecie albo nie oczekujesz żebym się z tym tekstem naprawdę zaznajomiła. Trochę to słabe ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz