Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 308
@worth: gdyby organizacja, którą ja uważam za autorytet moralny i wysłanników boga na ziemi okazała się mieć ogromny problem z pedofilą, a co ważniejsze z ukrywaniem pedofilii to albo bym z niej wystąpiła, albo urządzała protesty dopóki problem nie zostałby rozwiązany. Katolicy nie robią nic. Więc jak rozumiem, nie jest to dla nich problem
  • Odpowiedz
@Soojin21: a słyszałaś może "Królestwo moje nie jest z tego świata"?
Tobie sie wydaje że skoro są źli biskupi i księża to powinniśmy zmienić wyznanie, ale to nie tak. Nie mamy takiego powodu bo wierzymy w Boga a nie w ludzi.

@Ordo_Publius: ubolewam nad tym i myśle że to wystarczy. Nie będę trąbił triumfalnie z czyjejś patologii jak chory na umyśle wykopek.
  • Odpowiedz
@worth: Księża - dopuszczają się czynów niemoralnych i krzywdzą dzieci

Polacy - a co ja będę trąbił z powodu jakiejś patologi

Polecam przeczytać raport dotyczący przestępstw seksualnych w kościele Irlandzkim. Jak ktoś po tym raporcie nadal będzie katolikiem, to zwyczajnie nie jest człowiekiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 180
@worth:

Tobie sie wydaje że skoro są źli biskupi i księża to powinniśmy zmienić wyznanie, ale to nie tak.


Nie mówię o zmianie wyznanania, tylko o wywarciu presji na kościół, żeby przestali chronić pedofilów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@worth:

nie jestem krzykaczem, nie wiem jak się wywiera presje w inny sposób.


Opustoszałe kościoły przez miesiąc mogą pomóc. Wywieszanie bucików na płotach kościołów. Wywieranie presji na państwo, by dobrało się wreszcie kościołowi do dupy. Zamawianie intencji mszy za ofiary pedofilów. Pierwsze rzeczy jakie przyszły mi do głowy w 2 minuty.
Zainteresuj sie tym, jak to wyglądały w Irlandii czy USA.
  • Odpowiedz
Tobie sie wydaje że skoro są źli biskupi i księża to powinniśmy zmienić wyznanie, ale to nie tak. Nie mamy takiego powodu bo wierzymy w Boga a nie w ludzi.


@worth: Ludzie inteligentni podjęliby działania w celu zmiany spaczonej instytucji, a nie tłumaczyli swoje zaniechanie rzekomym brakiem takiej potrzeby. Nie robiąc nic dajesz przyzwolenie na całe zło które się tam dzieje. Ktoś taką instytucje utrzymuje w takim stanie i jest
  • Odpowiedz
@Kosmiczny_pies_Kazak: jest jedną wspólnotą, ale nie jedną jaźnią, jedną osobą i jedną duszą.

Chodzi Ci o celibat? Ten sam Św. Paweł żył w celibacie i pragnął by wszyscy w nim żyli, nawet świeccy, choć tego nie narzucał, bo rozumiał ludzką słabość.
  • Odpowiedz
@worth: Nie chodzi mi o celibat i w ogóle nie rozumiem tego wtrętu o celibacie w tym wątku.

jest jedną wspólnotą, ale nie jedną jaźnią, jedną osobą i jedną duszą.


Nie jest jedną osobą i temu nie pojdziesz siedzieć za jakiegoś księdza. Ale jest wspólnotą, a to znaczy, że każdy powinien troszczyć się o tą wspólnotę, a nie umywać ręce mówiąc "ja nie jestem na siłach". Poświęć czas marnowany na
  • Odpowiedz
  • 2
@Soojin21 To nie jest byle jaki pomnik, tylko Jezusa. Możesz uderzać w Kościół jako instytucje, w kler - nie ma problemu. Ale On czym zawinił? Jak masz jakąś sprawę do kogoś, to uderzasz do tej konkretnej osoby, nie do jej rodziny czy znajomych.
  • Odpowiedz