Wpis z mikrobloga

@angie12: Nie wiem jak Ci pomóc, ale dzięki Twojemu pytaniu dowiedziałem się że inkscape jest darmowym odpowiednikiem Corel draw, natomiast dzięki rzeczonym krzywym można z powodzeniem używać narzędzi które zamiast poszarpanych krawędzi dają świetne efekty zaokrągleń. Dziękuję :)
@takiego: cieszę się, że mogłam pomóc :p chyba nie ma opcji sprawdzania pkt kontrolnych, a jak otwierałam w edytorze xml albo przez przeglądarkę to te punkty ścieżki są zupełnie niepasujące, no cóż, chyba nigdy się nie dowiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@angie12: wiesz co, jak otworzysz zapisany plik svg w edytorze tekstowym i przejdziesz do ścieżek (węzłów o nazwie path) to tam są współżędne dla każdej ścieżki, np taki plik (jak na załączonym obrazku) ma ścieżkę:



W atrybucie "d", masz znacznik "m", który najprawdopodobniej jest początkiem ścieżki (tak by wynikało ze współrzędnych pierwszego punktu, którym jest punkt na górze). Potem następuje znacznik "c" po którym parami są wymienione poszczególne punkty kontrolne w
horus666 - @angie12: wiesz co, jak otworzysz zapisany plik svg w edytorze tekstowym i...

źródło: comment_1595945485BVK3WLsUzn8g23GicKwP7O.jpg

Pobierz