Wpis z mikrobloga

@avangarda: Można jechać, brak kwarantanny po powrocie dla obywateli UE. Ukraina wymaga od cudzoziemców ubezpieczenia zdrowotnego na Covid, które jest podobno sprawdzane. Obostrzenia raczej podobno ciut większe niż u nas, czyli mierzenie temperatury i limity na ilość ludzi w niektórych lokalach.
@JanuszGrabulon: Ciekawe, nawet nie słyszałem, chyba świeża sprawa pewnie Odessa też trafi do tej strefy, bo wszystkie loty na sierpień odwołane do połowy września. Chyba zostanę przy Wilnie na najbliższy miesiąc, chyba że Litwini wrzucą nas na swoją czarną listę.
@avangarda to sprawdzaj co tam napiszą, 1 sierpnia już będzie wiadomo. Ja od 2 jestem w Kijowie, jak się coś rozeznam to też pewnie wrzucę jakiś drobny post jak to tam wygląda.
@Jozuhve_z_PL nie sądzę. Według rządowej strony jest to jeden z najmniej niebezpiecznych pod tym względem regionów. Najgorzej jest we Lwowie, w regionie transkarpackim i w niby w Kijowie ale różnice i tak są spore. Na 100k mieszkańców we Lwowie choruje
@avangarda: No to już w pełni Twoja decyzja musi być, wiadomo. Gdyby chociaż było wiadomo jakie będą obostrzenia, czy teraz jest punkt wyjściowy i w czerwonej strefie będzie najwyżej tak jak w całej Ukrainie teraz, czy może jednak dokręcą śrubę, no tego się teraz nie dowiesz. Ale za 4 dni będziesz miał już wszystko jasne. Chociaż Lwowa i tak aktualnie nie polecam, ze względu na wystrzelone wręcz statystyki zachorowań, coś czuję,