Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałabym kupić chłopakowi na urodziny narzędzia. Mieszka ze mną od jakiegoś czasu i nie ma kompletnie nic, a wiem że chciałby przestać wszystko pożyczać. Nie wiem od czego zacząć (wkrętarka, jakaś skrzynka/walizka z narzędziami, wiertarka/...). Budżet to około 300-400 zł. Nie chciałabym iść tylko na ilość, ale też na względna jakość (nie jest żadnym budowlańcem ani nic), także zastanawiam się w co zainwestować, żeby powoli zaczął kompletować sobie warsztat małego majsterkowicza :) #narzedzia #majsterkowanie #remont #kiciochpyta
  • 20
@Garreth w sumie nie wiem, nie znam się zbytnio na tym. Jakieś klucze do skręcenia krzeseł na pewno pożyczał, cos do wieszania półek, mlotek. Wkrętarka chyba też przydatna rzecz, ale sama nie wiem co przydaje się najczęściej ¯_(ツ)_/¯
@muczosgracjas: Jak nie ma kompletnie nic to skrzyneczka od Yato to taka podstawa. To Ci w sumie wyczerpuje budżet ale w środku ma wszystkie najpotrzebniejsze klucze, grzechotki, śrubokręty itp więc warto. Jeżeli kupisz mu jakąś wiertarko-wkrętarkę czy inne szlifierki kątowe a nie będzie miał podstawowych narzędzi typu śrubokręty itp to tak trochę bez sensu. Jak byś mu kupiła gwoździe a chłop by nie miał młotka :D
@muczosgracjas: a ja bym radził pójść w druga stronę. Kupić mu wkrętarkę z udarem, zestaw bitów i wierteł. Dziurę w ścianie wywierci i kołek wkrętarką wbije. Meble tez poskręca a jak kupisz mu zestaw kluczy nasadowych z grzechotkami itd to w mieszkaniu użyje tego dwa razy a przy byle wieszaniu szafki dalej będzie musiał pożyczać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@muczosgracjas: mozna fajny zestaw recznych narzedzi uzbierac, tylko trzeba poszukac i pomyslec co sie przyda.

https://allegro.pl/oferta/wera-031551-wkretaki-srubokrety-plaskie-ph-6szt-7725843739
https://allegro.pl/oferta/wera-021406-mocne-klucze-imbusowe-imbus-hex-broma-7441016551
https://allegro.pl/oferta/wkretaki-serwisowe-24w1-xiaomi-wiha-mijia-bit-torx-9369234086 (to do precyzyjnego dziobania, mam i lubie ten zestaw)
Moze do tego jeszcze jakieś klucze płaskie, czy oczkowe czegos tanszego, bo ich zwykle w domu sie malo używa raczej.
Na to jeszcze jakas waliza, młotek, poziomnica?

Jak bys brala kiedys jakas wketarke/wiertarke, to mi dobrze sluzy zestaw z de walt, maja okolice 100
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kjung: do 400zl ten udar we wkretarce to tak na slowo chyba ;) ale fakt, jest to genialna sprawa taka wkretarka jak ten udar ma porzadny. Mam de walt dcd996nt, ostatnio cale mieszkanie tym zrobilem, nawet zalozylem koronke i dwa gniazdka przenioslem (choc tu nie ukrywam, latwo nie bylo :D), w aucie tym kola odkręcę, otwory w zelbecie i nadprożach pod karnisze tez poszły, nie do zabicia sprzęt, ale tanie nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@muczosgracjas: co do marek to spokojnie daja rade te z marketow budowlanych (MacAllister, Dexter...)
Idz do takiego marketu i kup kuferek. Do srodka dorzuc mlotek, kombinerki, zestaw śrubokrętów, zestaw kluczy imbus/torx, zestaw kluczy plasko-oczkowych, nozyk tapeciak, probowke elektryczną, jak cokolwiek z elektryka robi to tani miernik.
Calosc powinna sie zmieścić w założonym budżecie. Przy nastepnej okazji mlotowiertarka sds i wkretarka 12v.