Wpis z mikrobloga

Jak się pozbyć z pokoju takich małych mróweczek? To chyba są mrówki faraona. Mam środek, cośtam popsikałem, tylko nawet nie do końca wiem gdzie nim psikać: po różnych szczelinach czy po miejscach gdzie sobie chodzą?
#mrowki #pomocy
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vvvariacik: teoretycznie na ich ścieżkach. Problem ze one łażą wszędzie. Skuteczny jest preparat w małych pojemniczkach, w formie granulatu, ale bardzo drobny. Przykleja się to gdzieś i one ponoć do gniazda to zabierają.
@vvvariacik: Główny problem z faraonkami jest taki, że w jednym gnieździe jest conajmniej kilka królowych- jedna ścieżka dociera do jednej królowej (w uproszczeniu). Żeby pozbyć się ich na stałe wszyscy sąsiedzi muszą wysypywac trutke, żeby pozbyć się wszystkich królowych z gniazda.
@vvvariacik: nie wiem czy sobie poradziłeś z tymi mrówkami, ale ja po 48h od aplikowania żelu Fourmidor mam spokój w mieszkaniu, wyłaziły mi ze szpar w łazience i kuchni. Przez tydzień przeglądałem miejsca z których wychodzą i na ich ścieżkach dawałem po kropelce tego żelu, podchodziły, ściągały trochę i szły dalej. Dzisiaj nie ma mrówek wcale, w niektórych miejscach leżą do góry brzuchem. Ale obawiam się że one przyjdą znowu po