Wpis z mikrobloga

@kimjajestem999:

Cele konwencji Stambulskiej :

" Artykuł 1
Cele konwencji
1. Niniejsza konwencja ma na celu:
a. ochronę kobiet przed wszelkimi formami przemocy oraz zapobieganie,
ściganie i eliminację przemocy wobec kobiet i przemocy domowej;
b. przyczynienie się do eliminacji wszelkich form dyskryminacji kobiet oraz
wspieranie rzeczywistego równouprawnienia kobiet i mężczyzn, w tym
poprzez wzmocnienie pozycji kobiet;
c. stworzenie szeroko zakrojonego planu ramowego, polityk i działań na rzecz
ochrony i wsparcia wszystkich
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: Przecież wiem o czym jest w niej mowa XD
Po prostu promuje ona źle rozumianą "tolerancję" i "równość" ( oczywisty jest fakt, że bezpośrednio nie będzie w niej mowy o wpajaniu ludziom do głowy ideologii lgbtqwerty ) - czego w tym nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: "rzeczywiste równouprawnienie kobiet i mężczyzn, w tym
poprzez wzmocnienie pozycji kobiet" - tego nawet nie trzeba komentować; czysty feminizm.
Wklejasz cele konwencji i nawet nie widzisz, że promuje ona chorą ideologię XD
I na marginesie to co tutaj wkleiłeś to jest i tak mocno wybielony obraz tej konwencji...
  • Odpowiedz
@kimjajestem999: muslimy to chociaż mają jaja i się nie kryją z byciem #!$%@?. Polskie prawactwo robi fikołki, byleby się nie przyznać, że jest szowinistyczne, rasistowskie czy nietolerancyjne xD.
  • Odpowiedz
@kimjajestem999:

" przyczynienie się do eliminacji wszelkich form dyskryminacji kobiet oraz
wspieranie rzeczywistego równouprawnienia kobiet i mężczyzn, w tym
poprzez wzmocnienie pozycji kobiet; "

Co złego jest w tym, że w zawodach, na których zarobki nie mają wpływ takie rzeczy jak wydajność itd. płaca kobiet i mężczyzn jest wyrównywana? Umacnia się np. pozycję kobiet na rynku pracy, poprzez szeroko dostępne żłobki itd, ponieważ dzięki temu mogę być aktywne zawodowe, a nie
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: Przecież to całe "wzmocnienie pozycji kobiet" to feministyczny bełkot. Są powody, dla których kobiety mniej zarabiają ( mniejsza wydajność, statystycznie mniejsza inteligencja, mniejsza "siła fizyczna" itd. ), więc w czym problem?

zależy zawsze zawsze od definicji jaką w danym momencie przyjmiemy


@Ordo_Publius: Moja definicja mówi mi, że lgbtqwerty to ideologią, którą należy zwalczać podobnie jak zwalczać należy źle rozumianą "tolerancję".
  • Odpowiedz
@kimjajestem999: I właśnie dlatego nie należy używać " chłopskiego rozumu " tak jak Ty, tylko definicje zatwierdzone oraz używane, których autentyczność nie jest w żaden sposób zakwestionowana.

Swoje własne autorskie definicje możesz pokazywać tylko swojej rodzinie, ponieważ nikogo one nie obchodzą.

Wyrównywanie pozycji kobiet nie polega na tym, aby np. pchać je na siłę w kierunku studiów, które nie chcą, lecz zrównywać pozycję mężczyzn i kobiet w takich miejscach i na
  • Odpowiedz
@kimjajestem999: jak patrzę jakie bajki da się sprzedawać ludziom jestem naprawdę pod wrażenie. (bajki jak np ideologia gender - co to wogóle jest? Nikt nigdzie poza konserwami w Polsce nie używa tego wyrażenia, a gender to po ang płeć i odnosi się do ról kobiet i mężczyzn w różnych społeczeństwach - nie ma nic wspólnego z lgbt jak wmówiono tym mniej inteligentnym)
  • Odpowiedz
@kimjajestem999: statystycznie kobiety są tak samo inteligentne jak mężczyźni, przynajmniej tak twierdzą podręczniki. Statystyki dostępne w Internecie same sobie przeczą, część dowodzi, że są o 2-3 pkt mniej inteligentne, część, że nie (james flynn, można poczytać). Nie da się z tego wyciągnąć jednoznacznej tezy. Zresztą nawet jakby uznać, że statystyka na niekorzyść bab jest jedyną i słuszną, to i tak to jest żart, a nie różnica i w żaden zauważalny sposób
  • Odpowiedz