Wpis z mikrobloga

#rtv #telewizory

Murki zastanawiam się nad Philipsem PUS8804. Na plus dla mnie audio, chromecast, czysty android, wsparcie dla HDR, ambilight, klawiatura w pilocie, wpisywanie głosowe. Odległość od kanapy u mnie to 2,5-3m, cały pokój ok 6x4m.. Podobno 50 cali jest lepszy z tej serii ale boję się, że może być za mały - mam obecnie 42 cale i wielki nie jest. Chyba jedyna metoda to zamówić oba i odesłać jeden? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy coś innego polecicie w cenie 2,5-3k do takiego pomieszczenia?
Pobierz szczesliwa_patelnia - #rtv #telewizory

Murki zastanawiam się nad Philipsem PUS8804...
źródło: comment_1595575822ip0tHbVxFkhWHcMCCLcrNb.jpg
  • 10
@szczesliwa_patelnia: juz cu mowie bo sie nacialem i oddawalem. Philips ma upscaling do 4k w taki sposob zs zostają smugi delikatne np. na literach generowanych przez konsole. Mnie to strasznie #!$%@? i nie bylem w stanie oglądać materialow nawet z tv bez dyskomfortu. Ambilight fajny bajer ale i tak nastepnego dnia spakowalem philipsa i zrobilem zwrot do media i wymiane na samsunga serii 7. Nie daj sie nagabic jezeli chcesz miec
@szczesliwa_patelnia: Ten model mam od roku i na jakość obrazu narzekać nie można, czy to do gier czy Netflixa (TV nie oglądam / nie posiadam). Audio też git. Ambilight'a używam bardzo często, zamiast np. siedzieć przy zapalonym świetle. Jedyne minusy to prędkość działania asystenta google, rysujący się pilot i brak podświetlanej w nim klawiatury o której wspomniałeś - w nocy wpisanie czegoś na niej graniczy z cudem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szczesliwa_patelnia: mam philipsa z 2016 roku...i jeśli nie zmienili podejścia to odradzam Philipsa szczerze. Ambilight super. HDR gówniany a ponadto sprzętowo jest za słaby i po prostu tnie a już o 60 fps w 4k z HDR można zapomnieć. Ogólnie procki w tych TV są mega słabe. Dokupiłem NVIDIA shield i dopiero można androida używać. I teraz największy ból wszystkich philipsow, do środka za matrycę dostaję się kurz i po 3
@szczesliwa_patelnia: między 50" a 55" różnica jest w matrycy. 50" na VA- lepsza czerń, słabsze kąty widzenia, 55" na IPS- słaba czerń, lepsze kąty. W drugiej opcji właczysz Ambilightem biały kolor to automatycznie na IPSie nie przeszkadza ten brak czerni, trochę oszukujemy wtedy swój wzrok.

Następca serii 8 będzie teraz miał numer 9, powinien się niedługo pojawić w sklepach, ale cena może być wysoka.
Z obecnych informacji,co ma mieć lepsze to