Wpis z mikrobloga

#lgbt #teczowepaski #tolerancja #neuropa #pytanie #moderacjacontent

Kiedy w końcu doczekamy się opcji "Inna/inny" przy wyborze płci? Wykop już od jakiegoś czasu nawrócił się na bardziej liberalny światopogląd, więc idąc za ciosem przydałoby się docenić część środowiska, które przyczyniło się do ucywilizowania wykopu. Na ten moment osoby, które nie identyfikują się z dostępnymi dwiema płciami z wyboru mają trudności z celebrowaniem własnej tożsamości na portalu, który z definicji miał nikogo nie dyskryminować.
k.....a - #lgbt #teczowepaski #tolerancja #neuropa #pytanie #moderacjacontent

Kied...

źródło: comment_15955706773aEhl64Q5XUuZgF89xpSNe.jpg

Pobierz
  • 70
  • Odpowiedz
@Konopixon: po co odsyłasz do psychiatry skoro zgodnie z konsensusem największych organizacji psychiatrycznych to NIE jest choroba? Po co wy wycieracie sobie mordę medycyną skoro medycyna nie jest po waszej stronie?
  • Odpowiedz
@friboo: to jest uproszczenie dla dzieci z podstawówki i używanie tego jako argumentu to jedno wielkie XD to tak jakbyś obalał podstawowe twierdzenie algebry na tej podstawie że przecież funkcja kwadratowa z ujemną deltą nie ma rozwiązań!!!
  • Odpowiedz
@klumpidunsa ale po co się tak ograniczać. Powinni dołączyć wszystkie możliwe opcje płci, bo co z tymi którzy nie identyfikują się z opcją "inna/inny"?
A jak ktoś uważa się za np. psa czy kota, to też powinien mieć możliwość określenia się.
Dlatego uważam że powinno być wolne miejsce aby każdy mógł sobie wpisać co mu się żywnie podoba.
  • Odpowiedz
Możesz sobie nie ustawiać żadnego paska.


@R187: Z tego co pamiętam to osoba, która nie ustawi paska, nie ma możliwości zobaczenia pasków innych (chyba, że się coś zmieniło @klumpidunsa - widzisz paski?), co jest zwyczajne dziwne.
  • Odpowiedz
jakbyś nie był ignorantem, to wiedziałbyś, że płeć może być płynna (tak jak orientacja seksualna zresztą).


Nie, płeć nie może być płynna.

i tak do tej pory już trwam, ale jest to trochę dyskryminujące, że nie mogę tak naprawdę wybrać innej opcji niż nie wybieranie niczego


W
  • Odpowiedz
@friboo: myślę, że podstawowym dysonansem między poprawnym zdaniem na ten temat, a Twoim, to to, że nikomu nie zależy na tym, żeby w profilu ustawiać sobie płeć biologiczną. To pole w profilu nie służy do tego, żeby wpisać tam, jaki chromosom występuje lub nie występuje w moich komórkach, a po to, żeby opisać mnie - a więc poprawnym użyciem go byłoby zaznaczenie płci, z którą się utożsamiam (która niekoniecznie musi
  • Odpowiedz
@basically_a_free_spirit: Zdefiniuj "poprawne zdanie na ten temat".

to, że nikomu nie zależy na tym, żeby w profilu ustawiać sobie płeć biologiczną


Np. mi zależy. Jak ktoś jest mężczyzną, ale uważa się za kobietę, drzewo czy coś innego - może śmiało wpisać to w opis. Tam możesz się opisać w jakikolwiek sposób
  • Odpowiedz