Wpis z mikrobloga

Mirki jak się żyje na #slask w miastach takich jak Gliwice, Katowice, Dąbrowa? Powiedzmy, że miałbym tam swoje mieszkanie, więc wynajem odpada. Szukałbym pracy na początek na jakiejś produkcji czy w sklepie. Z tego co widzę to mieszkania tańsze niż w największych miastach a z pracą chyba nie ma dużych problemów. Byłem tam tylko przejazdem kiedyś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#slask
  • 18
  • Odpowiedz
@barbarian7: Nie chce mieszkać nigdzie indziej niż w Kato. Z mojej perspektywy miasto idealne, mam park, mam jeziorka, jest gdzie pojeździć na rowerze, powędkować, jest gdzie wypić. Korki nie nękają aż tak jak w innych miastach. A czy to Kato czy Sosnowiec, Czy druga strona Gliwice, Ruda Śl, DTŚ łączy wszystko i przelot przez te miasta jest praktycznie nie zauważalny.
  • Odpowiedz
@barbarian7: Dąbrowa nie leży na Śląsku ino w województwie śląskim.
Poza tym Katowice to miasto wojewódzkie więc tam będziesz miał najdrożej. Najlepiej celować w okoliczne miasta, nie wiem jak po drugiej stronie Brynicy, ale tutaj ludzie sobie chwalą Dąbrowe, Będzin i Czeladź.
  • Odpowiedz
@barbarian7: mogę ci powiedzieć z własnego doświadczenia. Z podobnym zamiarem przeprowadziłem się na Śląsk w kilka lat temu. Los rzucił mnie do Zabrza (nieruchomość) i nie mieszkałem w innych miastach
Plusy:
- duży rynek pracy
- tanie nieruchomości (choć teraz to się niestety zmienia/zmieniło. Janusze uwierzyli że tu też może być tak drogo jak w top sexi 5 Wrocław Poznań itd. choć wciąż różnica jest widoczna w porównaniu do tych miast to jednak ceny pooooszly)
- układ drogowy (autostrady, DTS, dk1, dk88). Ja w korkach nie stoję. Polecam mieszkać blisko DTS
- w promieniu 100 km super możliwości turystyczne i rozrywkowe (energylandia, Kraków, jeziora,
  • Odpowiedz