Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Ktoś wytłumaczy dlaczego niektóre sklepy dają różne ceny na ten sam produkt? Na screenie strona Brasty.pl, zrobione przed chwilą. Jedna cena jest po wejściu w produkt za pomocą porównywarki cen, druga to bezpośrednio na ich stronie. W Notino z kolei dodałem produkt do koszyka i teraz widzę że w koszyku mam inną cenę niż na stronie produktu.
#perfumy
Volan - Ktoś wytłumaczy dlaczego niektóre sklepy dają różne ceny na ten sam produkt? ...

źródło: comment_1595437186oDRivZlvHqNYgIOWWq69zB.jpg

Pobierz
  • 24
ciekawi mnie jak działa ten skrypt

@Volan: cookies, nagłówki HTTP, informacje o przekierowaniu zapisane bezpośrednio w URLu.

czy można to jakoś wykorzystać na własną korzyść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no można, np. możesz kupić taniej jak sam widzisz xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marmite: właśnie o to mi chodziło, pewnie ktoś obcykany potrafiłby wykorzystać taki sposób generowania ceny (co raczej jest niezbyt legalne)
@Volan: no nie do końca. To nie jest generowanie ceny. To nie jest tak że ta strona ma jakiś generator ceny który bierze podane jej parametry i wypluwa cenę końcową więc poprzez sprytną manipulację tych parametrów możemy np. zejść z ceną o 90%. Takie strony (np. sklepy) mają podpisane umowy z innymi stronami (np. porównywarki cenowe) że jak trafisz na stronę sklepu od takiego i takiego partnera to dostaniesz tyle i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Volan: to jak będziesz miał ochotę, to pochwal się jak z tą reformulacją jest xD czy tak strasznie z tą trwałością jest jak mirek pisał, bo z tego co pamiętam to o zapach nie chodziło