Wpis z mikrobloga

@The_Orz: jeżdżę na nokianach weatherproof już trzeci sezon i mogę polecić dobre wielosezonówki. Nie wiem czy akurat ten model, bo nokian miewa problemy z jakością.

Co do samej jazdy to czuje się za kółkiem pewnie w każdych warunkach. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia do drogi hamowania, ale nigdy opona mnie ani nie zawiodła, ani nie zaskoczyła dziwnym zachowaniem.

Zrobiłem nawet ostatnimi czasy trasę 800km, w której jechałem po wszelakiego
  • Odpowiedz
@The_Orz: używam od 8 lat, polecam.
@klark: w lecie są gorsze od letnich, zimą od zimowych. Teraz pytanie - jak często trafiasz na warunki stricte zimowe i letnie? Letnie mogę się zgodzić - bardzo często. Zimowe o ile w górach nie mieszkasz praktycznie wcale. Nie ma obiektywnych porównań opon zima/lato/wielosezon w warunkach przejściowych np. +2 stopnie i deszcz. Na mokrym zimowe są bardzo słabe, letnie w tej temperaturze
  • Odpowiedz
@The_Orz: ja jezdzilem na universalnych przez jakies 5-6 lat bezwypadkowo, az mi jedna strzelila. Wymienilem na zimowki i w przeciagu miesiaca skasowalem auto, bo wpadlem w poslizg xD Bierz calosezonowki i nawet nie mrugaj :D
  • Odpowiedz
crossclimate


@ks2m: crossclimate czy moze crossclimate+ ? Bo kolega ma bez plusa i jest zachwycony, a ja mam z plusem i wydaje mi się, że odrobinę gorsze.
  • Odpowiedz
@The_Orz: mało jeżdżę swoim autem więc kupiłem wielosezonowe, chyba Kleber, ciut droższe i jestem zadowolony. W zimę (której praktycznie nie było) dawały radę, w czasie deszczu też OK.

Jak się na takie zdecydujesz to rozsądnie jest IMO dopłacić i kupić coś lepszego niż bieda-chińczyki ;)
  • Odpowiedz
@The_Orz: kleber quadraxer u mnie siedzi 2sezon. W tym roku zakładałem budżetowe żonie na dojazdy do pracy 2km dziennie i tak samo elegancko. Bieżnik to chyba nawet podróba tych quadraxerow xd. U mnie w zimie dawały sobie radę jak typowe zimowki i nie mailem dylematów czy już zmieniać, czy jeszcze nie. Dużo ludzi zmieniło bo gorąco a potem spadł śnieg i dupa.
Dojeżdżam 60km dziennie do pracy, czasem podróż 300km
  • Odpowiedz
@The_Orz: Dunlop Grandtrek ST20 2 zimy i teraz będzie 2 lato - w tym roku zimy nie było wiec były idealne, w zeszłym roku jak sparaliżowało Krakow ( nagle wszystkie ulice pokryło lodem) bez problemu przejechałem trasę Kraków-Proszowice- południe Krakowa i to przez osiedlowe drogi omijając korki na których był sam śnieg i lód

samochód Suv z automatycznie załączanym 4x4 ( nie da rady ustawić tylko 1 osi) skrzynia automat
  • Odpowiedz