Wpis z mikrobloga

@Zoodiak: lego ma politykę "nie robimy broni i czegoś co może zabijać itp". Ten osprey w większości jest używany jako wersja wojskowa, choć w większości służy do celów bardziej logistycznych niż militarnych. No i ktośtam podniósł larum, że zuo i lego się wycofało...
  • Odpowiedz
Dlaczego ktoś anulował zestaw klocków?


@Zoodiak: bo Lego w 2010 zadecydowało, że nie będą promować broni, konfliktu, wojny itd (w sensie nie będą produkować realistycznie wyglądającego uzbrojenia). Więcej możesz przeczytać np tutaj: https://www.zmescience.com/other/did-you-know/lego-military-toys/

No i zaprojektowali ten zestaw w oparciu o transportową wersję V-22 (Rescue), a jakieś niemieckie #!$%@? (https://brickset.com/article/52679/technic-bell-boeing-v-22-osprey-cancelled) zaczęły płakać, że V-22 to bojowy pojazd, i czemu Lego go wydaje? Na tej samej zasadzie nie powinni produkować zestawów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@damw:

no ja #!$%@?ę! Znów #!$%@?, lewackie, niemieckie

nasienie zaczęło stękać i płakać, i przez nich nie

dostaniemy tego zajebistego zestawu...


Chlip, chlip nie dostanę klocusiow przez zlych lewakuff, oddawać mi moje klocusieee xD
  • Odpowiedz
  • 16
@RitmoXL w ramach bojkotu nie kupię tego ospreya ¯_(ツ)_/¯ a tak poważnie, bojkotować to trzeba, ale raczej obecną politykę mówienia innym co należy, a czego nie. Gdyby to LEGO samo wycofało się z tej decyzji to spoko, trochę późno, ale spoko. A jeśli jest to pod naciskiem jakiejś zewnętrznej fundacji czy co to tam było, to jest to złe i to takie działania należy potępiać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wrobel28: Powinieneś zadać te pytanie komuś wyżej o nicku dawm (choć bardziej pasowałoby daun albo klaun), który jest niezrównoważony psychicznie i obraża ludzi, bo nie dostanie klocusiow.
  • Odpowiedz
@czyznaszmnie: WTF, taki anulowany projekt na etapie gotowości do wysyłki i najprawdopodobniej iluś tam tysięcy już wyprodukowanych setów to straty na kilka milionów euro. Pewnie ktoś za to beknie. Z drugiej strony ciekawe czy już wyprodukowane sety trafią do utylizacji czy nie.
  • Odpowiedz
czy kupić teraz bo nie będzie?


@lizak21: problem jest taki, że wycofali ten zestaw przed jego premierą. Więc zestawy nie trafiły jeszcze na półki sklepowe, więc ciężko może być je dostać.
  • Odpowiedz
@damw: Ciekawe co w takiej sytuacji z instrukcją, raczej nie będzie mieć wielu części których się nie da zastąpić i nie będzie problemem odtworzenie go na własną rękę. Kolory nie muszą się zgadzać ale cenowo pewnie wyjdzie drożej.
  • Odpowiedz
@damw: będzie jak z pierwotną wersją Las Vegas - zestaw nie trafił do dystrybucji poza kilkoma personami recenzującymi na YT, może jakiś sklep gdzieś fartem dostanie ale kwoty zaraz będą astronomiczne :D
  • Odpowiedz
Ciekawe co w takiej sytuacji z instrukcją, raczej nie będzie mieć wielu części których się nie da zastąpić i nie będzie problemem odtworzenie go na własną rękę. Kolory nie muszą się zgadzać ale cenowo pewnie wyjdzie drożej.


@marcu56: a instrukcja jest już dostępna w necie? Bo wydawało mi się, że Lego publikuje instrukcje dopiero po premierze zestawu.

będzie jak z pierwotną wersją Las Vegas - zestaw nie trafił do dystrybucji poza
  • Odpowiedz
lego ma politykę "nie robimy broni i czegoś co może zabijać itp".


@czyznaszmnie: A to od kiedy? Pamiętam, że za dzieciaka miałem jakieś zestawy np. dziki zachód i ludziki normalnie rewolwery miały. Tak samo były jakieś kusze, miecze, itd.
  • Odpowiedz