Wpis z mikrobloga

Mam dla was ciekawe #urojenialechitoidalne
Myśleliście że wiecie jak powstały nazwy różnych narodów europejskich? MYLICIE SIĘ! To wszystko pangermańska propaganda, która ma zniszczyć Ario-Lechitów! Tutaj wyjaśniam wam prawdziwą etymologię! Na początku trzeba tylko przypomnieć, że Słowianie założyli takie cywilizacje jak Sumer, Chiny, Indie czy Iran.

Szwedzi pochodzą od plemienia Swearów czyli "swoi" bo biorą swoją nazwę od słowa swój. Od Szwedów pochodzi słowo swear (przysięgać) i kojarzy się ze swarem i Swarogiem
Goci pochodzą od god, got czyli "gadka". Pozostało po tym powiedzenie: "Nie godej mi tu gupot."
Waregowie od słowa war czyli gotować, ale także palić i rija czyli stodoła, bo to źli podpalacze byli
Norwegia od słowa nora oraz rija i dosłownie oznacza "Dziurawy spichlerz"
Ostrogoci od słowa ost (kraniec królestwa Lechitów - tam była zachodnia granica z Imperium Rzymskim)
Wizygoci - Goci znad Wisły - proste?
Germanie - od górali. W łacińskim germanus – brat bo Rzymianie musieli zawarli z nami pokój.
Szwajcaria czyli Swiss - od świteź, czyli jezioro (na Białorusi)
Austria nazywa się od słowa ostry czyli wschodni kraniec Imperium Rzymskiego
Szwabia = Sławia
Włochy - od wilk. W legendzie założycielskiej Rzymu jest wilczyca, więc może Rzymianie mają słowiańskie korzenie.
Etruskowie - od Rusów (eto rusy (XD))
Wandalowie - od Wandy
Hiszpania - od słowiańskich najeźdźców i słowa Spania czyli kraina panów
Portugalia kiedyś nazywała się Sueve czyli zlatynizowana Sława
Panonia - od panów
Chorwacja - od hor czyli góry
Saliniki to po słowiańsku Sołuń - stamtąd pochodzili Cyryl i Metody i stąd znali słowiańskie runy
Grecja była zamieszkana przez Ario-Słowian w 3 tysiącleciu p.n.e. Dawne greckie teksty (który spłonęły w bibliotece Aleksandryjskiej) mówią o Graku czyli Kraku - założycielu Krakowa. Krak podbił tereny dzisiejszej Grecji w ten sposób dając jej początek.
Słowianie odkryli też Amerykę gdzie są czczeni jako bogowie.
Pozdrawiam.
#urojenialechitoidalne #turboslowianie #heheszki #historia #slowianie #foliarze
MichalLachim - Mam dla was ciekawe #urojenialechitoidalne 
Myśleliście że wiecie jak...

źródło: comment_1595357803NCXVLciSK4PFBbWLwmNw4A.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz