Wpis z mikrobloga

@halogen123: Czy dobrym pomysłem jest przerwa między I a II stopniem studiów? Żeby zobaczyć czego naprawdę się chce.. Ze względu na brak czasu w czasie studiów na przemyślenia chciałbym zrobić taką przerwę, ale pytanie czy będzie mi się chciało później wracać. Czy ktoś ma doświadczenia z takiej przerwy? Mógłbym porobic w czasie takiej przerwy jakieś kursy, żeby zobaczyć czego naprawdę chce
#studbaza #studia #help
  • 23
@halogen123: mi się 2x nie udało, później miałem rok przerwy i zacząłem studia od nowa, już z zamiarem zakończenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak że wcale nie jest tak, że już później się nie chce. Jak potrzebujesz przerwy to ją zrób, jak uznasz że chcesz kontynuować studia to wrócisz. Nie ma co podejmować decyzji wbrew sobie.
@halogen123: czasowo tak, bo na poważnie wróciłem na studia 3 lata po skończeniu liceum. Ale udało się wrócić i jestem bardzo zadowolony z tego, mimo że te 3 lata nie były zbyt produktywne. Teraz jestem bardziej świadomy tej decyzji i mam wewnętrzna motywację by je skończyć, a nie że rodzice pchają to trzeba.
Dodam, że nie potrzebowałem szczególnego bodzcowania, żeby wrócić - te 3 lata i wielokrotne rozczarowania przy poszukiwaniu pracy dały mi do zrozumienia, że warto to zrobić :P
@halogen123: Pakuj walizki jedź do innego miasta :) Z autopsji...było warto, ale ja spakowałem walizki i pojechałem na drugi koniec polski na studia. A czemu Cię ciągnie do tej Chemii ? W chemii dobrze nie bedzie, chyba, że poszukasz w czymś zagranicznym np. BASF. Ale pamiętaj, ze laboratorium chemiczne to nie robota jak na filmach - np. praca w oprach rozpuszczalników nie jest niczym wesołym.
@halogen123: taki na najbliższe 3 miesiące szczerze mówiąc :P spróbuję ogarnąć dotację na biznes wideo, w międzyczasie będę rozwijać mały biznes związany z SEO (pozycjonowanie) i to tyle. Nie wychodzę zbyt daleko w przyszłość bo nigdy mi to nie wychodziło.
@Fairplay2016: szczerze rodzice nalegaja zeby skonczyc. Chcialem isc na farmacje ale sie nie dostalem i teraz jest juz 2 rok chemii i w sumie nie wiem co dalej.. jakos nie ciagnie mnie bardzo do chemii, ale szukam jakis alternatyw, a mam tez guza i zastanawiam sie bo jednak to bedzie wplywalo ciagle na moje zdrowie.. tez nie chce wyjezdzac bo mam tutaj moja dziewczyne