Wpis z mikrobloga

No i mamy kolejne #altankujzwykopem

Wyznaczony prostokąt 4x5 na bazie sznurków murarskich niestety został rozwalony przez mojego psa (ah te goldeny xD), poprawione. Byłem w tartaku i zamówiłem drewno które wyznaczyłem na podstawie projektu że Sketchupa (początkowo rysowałem w autocadzie ale 2d do mnie nie przemawiało, a w Sketchupie super szybko się modeluje i wymiaruje).
Za drewno z transportem zapłaciłem 1799zl - trochę dużo bo to bez dachu, a gdzie papa podkładowa, gonty, krawężniki, płytki, oświetlenie ale nie jest najgorzej. Konstrukcje mam w miarę odchudzoną.
Wykopałem dwie dziury niestety tylko około 30x30 cm i wgłąb około 80 z poszerzeniem na boki u podstawy. Do kotew które w poprzednim wpisie pokazałem dospawalem rułki calowe ażeby głębiej wchodzilo. Z olx za darmo dostałem trochę gruzu który przywiozlem sobie w bagażniku (A6 C5 Avant pozdrawiam) i dorzuciłem do mieszanki betonowej. Aby równo kotwy w poziomie osadzić wziąłem listwę 4m i pociąłem na parę małych kawałków które wbilem w ziemię w osi sznurka, a następnie przykładając poziomicę wybijałem tak aby był poziom (nie mam 4m poziomicy więc wyznaczając parę listew na tym samym poziomie przekładamy poziomicę i jeżeli mamy wszystko w poziomie to przykładając ja z listwy wbitej w ziemię możemy ustawić kotwy na tym samym poziomie). Potem standardowo zaczęło lać więc trzeba było się pakować. Teraz pije Raduga Grapefruit Juicy AIPA i odpoczywam. Jutro kolejne kopanko. Niestety beton musiałem mieszać ręcznie łopata bo gdzieś się zapodzialo mieszadło i nie było czasu szukać - jutro kupię nowe albo znajdę stare.

#budowa #altanka #pergola #ogrod #cement #beton #fundamenty
przodowyryl - No i mamy kolejne #altankujzwykopem

Wyznaczony prostokąt 4x5 na bazi...

źródło: comment_1595266402wiezkVaLIjL2YlrjrP3JL1.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przodowyryl: tak popatrzyłem sobie na projekt, to póki masz czas to zobacz sobie takie foliowe ekrany przezroczyste jak montuje się w knajpach z ogródkiem. Koszt nie jest duży a na etapie projektowania możesz uwzględnić miejsce na nie. Do tego dajesz grzybka gazowego i w takiej altance można siedzieć komfortowo od marca do października. Nie musisz ich kupować ale można w projekcie uwzględnić miejsce na mocowanie, nawet na klipsy takie to się