Wpis z mikrobloga

Chciałem kupić sobie młynek do kawy żeby zacząć kupować ziarna... Ale gdzie nie czytam to najtańsze zarnowe młynki polecane są od 150zl... Znalazłem jakiś od #browin na allegro za 40 zł - ma to sens? Nie jestem ultra kawoszem, dopiero niedawno zacząłem zwracać uwagę na smak kawy. Czy nie sugerować się internetowymi purystami i kupić zwykły młynek ostrzowy za 20zl i będzie git?

#kawa
  • 12
@carl-st: Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Ostrzowe to rak bo produkują pył który absolutnie nie nadaje się ani do ekspresu (może zapchać i uszkodzić maszynę) ani do alternatywnych (bo tam zbyt drobny przemiał zepsuje smak)

@neo_vir Nie bierz ostrzowego. Masa kawy marnuje się w postaci pyłu, tnie nierównomiernie, ostrza przy cięciu generują ciepło co może powodować różnicę w smaku (choć wyczuwalną tylko dla smakoszy imo).

Niestety, taki rynek że solidne stalowe
@neo_vir: jeżeli nie przeszkadza Ci kręcenie korbką, to spokojnie znajdziesz sporo solidnych modeli które nadadzą się nawet do ekspresu. To, co pisałem wcześniej było w odniesieniu do modeli elektrycznych.

Ja do kawiarki używam starego babcinego młynka od pieprzu który jest bydlakiem w całości ze stali, waży 3kg ale działa już dłużej niż ja żyję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przemiał trochę za gruby do ekspresu, ale do kawiarki