Wpis z mikrobloga

Mirki, mam taki twór - Kiano Intelect X3 HD. Naprawdę mniejsza o moc, o cenę, o jakość wykonania, mam pytanie dość nietypowe.
Ekran dotykowy w nim na pewno działa przy użyciu palca i odrobiny siły, rewelacji nie ma, ale działa, do tej pory myślałem że to ekran typowo pojemnościowy. Nie wiem jednak jaki to rodzaj panelu dotykowego. Próbowałem użyć takiego rysika z gumką na końcu (pic rel), nie działa. Próbowałem typowo oporowego rysika (tzn. na moc nacisku, taki jak w starych nawigacjach samochodowych) no i też nie działa. Chciałbym po prostu korzystać z możliwości dotyku przy użyciu jakiegoś pena.
Jeśli nie ten z gumką, nie długopis, może jest inne rozwiązanie?

Nawiasem mówiąc, sprzęt nie jest taki straszny jak go malują, służy mi ponad 2 lata. Jak chcesz dać swojej 5-letniej siostrze bez obaw że się zniszczy, albo zrobić z niego namiastkę Pegazusa na telewizor ( ͡° ͜ʖ ͡°) - żaden problem, kabel HDMI, VirtuaNES i gramy. Jak nie masz tv-boxa z wszystkimi kodekami a chcesz oglądać na starszym telewizorze filmy poprzez HDMI - działa, bo jest wyjście micro-HDMI. Ma też ciekawe opcje stricte pod Android kiedy wejdzie się w UEFI, nie rozgryzłem do czego dokładnie służą ale to jest właściwie główną przyczyną dlaczego pytam o ekran dotykowy - mógłby funkcjonować jako tablet z doczepianą klawiaturą tylko problem z wygodną obsługą dotykiem. Taka hybryda pod Windows i pod Android. A z tego co czytałem to większych problemów z instalacją linuksa nie ma. Za tą cenę to naprawdę nie jest tragicznie.
#komputery #kiano #rysik
epigraf - Mirki, mam taki twór - Kiano Intelect X3 HD. Naprawdę mniejsza o moc, o cen...

źródło: comment_1595173255T0XsvFSOhaa59By2pntg67.jpg

Pobierz