Wpis z mikrobloga

W tej kasie i oczekiwaniach tylko segment B lub prawie goły segment C. Jeśli twoja firma chwilę już działa to broń boże nie wpłacaj wkładu początkowego. Teraz normą jest 0%-5%. Musisz jeszcze zastanawić się czy chcesz kupić potem auto czy je oddać do dealera.

Segment B to zawsze jest kompromis, więc trudno polecić jakąś gamę konkretnych modeli. Wystarczy poklikać po stronach marek. Ja tylko dodam od siebie, że Hyundaie znacząco poprawiły się
@cwlmod: Brak wpłaty własnej=wysoka rata+ wysoki wykup. Jak ktoś nie planuje wykupić auta po leasingu to może lepiej wynajem. Jak ktoś chce wykupić to wpłata własna, niska rata i jak najmniejszy wykup
@triptic: Ja powiem, że nigdy duża wpłata nie jest korzystna bo nawet gap nie pokrywa jej. Czyli jak #!$%@? auto po roku a wpłaciłeś 30% to gap odda tylko kwotę pozostałą do spłaty zobowiązania.
@ShinpuTokubetsu:

W tym budżecie albo dobrze wyposażony segment A i B (poza premium), albo taniocha z C. Moje propozycje:

A: Hyundai i10, Fiat 500.
B: Hyundai i20, Suzuki Swift, Suzuki Baleno, Alfa Romeo Mito z 1.4 T-Jet 120 KM
C: Fiat Tipo z 1.4 T-Jet 120 KM.

Są też inne tanie auta z C jak Peugeot 301 lub Citroen C-Elysse, ale w porównaniu z Tipo są beznadziejne.

Z tej listy wziąłbym
@triptic: Racja, tylko zdaje sie ze jest on bardzo drogi. W efekcie wpłacasz wiecej kasy i jeszcze musisz bulic podatek w formie tego gapu. Po co to robic skoro mozna po prostu nie wpłacać hajsu i miec zwykły gap?
@kasztan00: Swifta rozumiem bo to fajne małe miejskie autko ale Fiat 500? Przeciez to jest totalne gowno. Ledwo przyspiesza, prowadzi sie #!$%@?, skrzynia automat kijowa i do tego jest super mały.
@cwlmod: Po to właśnie zazwyczaj lepiej wziąć GAP fakturowy żeby mieć święty spokój. Kwestia co kto woli i jakie chce płacić pieniądze. Mało tego. Większość firm leasingowy przy zakupie aut nowych oferuje tylko GAP fakturowy
@kasztan00: "Alfa Romeo Mito z 1.4 T-Jet 120 KM" Nie kupisz już praktycznie nowej, bo od 2 lat nie jest w produkcji. Czasami u dealerów są jeszcze jakieś niesprzedane egzemplarze ale to auta, które stoją prawie 2 lata na placu
@ShinpuTokubetsu: Jeśli chcesz finansować auto przez 2 lata to odsetki ciebie aż tak bardzo nie martwią. Jak masz firmę to i tak nie masz wyboru tylko musisz wziąć finansowanie, bo masz auto tańsze o 20% z racji odliczeń.
@ShinpuTokubetsu: Zrób tak:
1. Wybierz 1-2 auta które chciałbyś kupić w konkretnej konfiguracji.
2. Wbij na grupę którą ci podlinkowałem i poproś o kalkulacje przy dużej i niskiej wpłacie.
3. Porównaj koszty całkowite
@ShinpuTokubetsu: Z segmentu B polecam Hyundai-a i20 i Fabię. Clio to dla mnie straszny szajs. VW i ford są drogie. Kia-nek nie znam.

Co myślisz o tym bmw, które ci podesłałem?

Jak mieszkasz w okolicy białegostoku to mogę ci podesłać namiar na świetnego sprzedawcę. Kupiłem od niego i30N i widziałem go tylko raz przy odbiorze auta, a miałem do takiej formy sprzedaży mega wielką rezerwę
Fiat 500? Przeciez to jest totalne gowno. Ledwo przyspiesza, prowadzi sie #!$%@?, skrzynia automat kijowa i do tego jest super mały.


@cwlmod:

OP pytał o auto do miasta, a nie ma lepszego od Fiata 500. Osiągi ma w porządku - to nie jest samochód do zapierniczania 200 km/h autostradą na drugi koniec Europy. Prowadzenie #!$%@?? Coś ci się musiało pomerdać, bo to nie VW Up! Oczywiście, że jest mały, czego się