Wpis z mikrobloga

@Lethorn:

@shelby0153

@patrol798 czyli po prostu zadzwonić 3-4 tyg wcześniej na infolinię i się umówić na spotkanie?
Na jakiej zasadzie działa ten tymczasowy i kiedy go wydają?

@Lethorn: nie ma już czegoś takiego jak tymczasowy numer ubezpieczenia. Kiedyś pracodawca wydawał tymczasowy dopóki dopóty nie dostał właściwego. W twojej sytuacji bardziej interesować powinien Cię kod podatkowy. Bez NINo możesz spokojnie podjąć prace. Rozumie , ze zamierzasz pracować tymczasowo, także się nie
@comehugme Dostałeś go listem od Job centre? Bo mam wrażenie że mówisz o emergency tax code albo pracodawca nie wyłapał zmian i stworzył Ci numer, który nic nie znaczy dla nikogo poza nim (albo soft payroll owy nie puszcza bez ninu i tworzy Ci kod losowy przy wypłacie). HMRC dopasuje Cię do danych przy następnej wypłacie, już z ninem (czy tam kiedy ona nastąpi z tym ninem), i podłączy konto pod Nin,
@kwiatosz: Właściwie nie wiem o czym mówię, pracodawca mi to ogarnął i to jest w formacie TN - MOJA DATA URODZENIA - M i wspomina, że trzeba się umówić jak job centre otworzą ale nie spiszę się, lecę na tym od pół roku i byłem z tym dorobić w innej pracy podczas przestoju i nie było problemu żadnego.
@comehugme TN to były kiedyś numery tymczasowe, obecnie ich używanie przez pracodawców jest niedozwolone, ale Twój pewnie o tym nie wie. Ten numer nie idzie do HMRC, może tak być, że HMRC nie przesunie składek na nin z obu prac w Twoim wypadku, chyba że z obu dostaniesz pozniej wypłatę kiedy już będziesz miał Nin.
@kwiatosz: Ja pracuję w Wren Kitchens, to gigant który raczej jest na bieżąco bo zatrudnia tysiące osób. Jak wspomniałem, inny pracodawca, również spory, nie miał problemu z tym TN. Może to za sprawą koronavirusa, może jakąś inną ale funkcjonuje normalnie. Nie tak, że forsuje ten TN czy coś ale żyję z nim i jest git.
@comehugme Tak, pracuje się normalnie co by tam pracodawca nie wpisał, chodzi o składki, które nie są przypisane do Twojego Nin, bo nin nie masz - to kiedyś załatwiał tymczasowy, a teraz system sam to ogarnie jeśli pójdzie payslip od Twojego pracodawcy już z ninem.